Biuro musi być dobrze wyposażone

Październik 28 2019 10:42AM

Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym stopniu ekscytujący. Jest to jeden z tych elementów, które zapewniają efektywną pracę naszego biura i w sytuacji, kiedy wszystko jest z nimi w najlepszym porządku, nie musimy pamiętać, że istnieją. Po prostu są i działają dobrze. Sytuacja staje się podbramkowa, kiedy wykorzystywane przez nas artykuły biurowe zaczynają niedomagać lub w jakikolwiek sposób działają źle. W takim przypadku konieczne jest zastanowienie się, gdzie popełniliśmy błędy, ponieważ jakieś na pewno po drodze się pojawiły.

Czy zmierzyliśmy siły na zamiary?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów, jeśli chodzi o artykuły biurowe, jest dobieranie nieodpowiedniej skali do naszych realnych potrzeb. Jak to należy rozumieć? Przykładów jest tutaj cała masa. Jeśli musimy spinać spinaczami na krótki czas duże ilości papierów, nie wystarczą niewielkie spinacze biurowe, a nawet duże spinacze biurowe mogą być niewystarczające. W takich przypadkach trzeba zdecydować się na rozwiązania przygotowane specjalnie do dużych ilości kartek, chociażby spinacze krzyżowe lub specjalne klipsy, które czasami są nawet wygodniejsze.

Radzenie sobie z dużą ilością papieru ogólnie jest wielkim wyzwaniem. Często radzimy sobie z nim poprzez bindowanie lub stosowanie specjalnych teczek. Także w ich przypadku musimy odpowiedni zmierzyć siły na zamiary, ponieważ małe bindownice czy niewielkie teczki nie będą się sprawować dobrze, jeśli potraktujemy je zbyt dużą ilością kartek.    Obecnie szczególne znaczenie mają też niszczarki do dokumentów. Najprostsze z nich niewiele kosztują i są poręczne, bardzo wygodne w obsłudze. Ale czy wystarczą? Jeśli nasze dokumenty są w koszulkach, mają pospinane strony lub chcemy zniszczyć

Takie płyty kompaktowe lub inne rodzaje nośników pamięci, mamy naprawdę bardzo poważny problem. Proste urządzenie postawione przed takimi wyzwaniami pewnie nie przetrwa nawet jednego dnia. Dla urządzeń bardziej zaawansowanych nie będzie to żaden problem.

Skala zawsze ma znaczenie

Praktyka biura bywa komiczna ze względu na to, że rozmiar naprawdę bardzo często ma znaczenie, jeśli chodzi o artykuły biurowe. Znakomitym przykładem tego są kleje w sztyfcie. Najmniejsze z nich to znakomite rozwiązanie, kiedy kleimy sporadycznie drobne rzeczy. Kiedy jednak mamy większe wyzwania stawiane przed sobą i będziemy zmuszeni korzystać z małego kleju, będzie to spore wyzwanie dla naszych nerwów oraz strata czasu. Z kolei za duży klej do typowych zadań będzie uciążliwy i niewygodny.

Bardzo podobnie można traktować wszelkiego rodzaju długopisy i pisaki, markery, nożyczki oraz podobne artykuły biurowe. Ich wielkość musi być dopasowana do zadań, jakie będziemy z ich pomocą realizować. W przeciwnym razie możemy się spodziewać, że będą nam utrudniały życie. Praca z małymi nożyczkami może stanowić naprawdę spore wyzwanie, chociaż pewnie za duże nożyczki, poza pewną niewygodą, będą jedynie zajmowały cenne miejsce w szafie. Tym niemniej ,wszystko musi być dopasowane do realnych potrzeb, a jeśli nie będzie, to pojawią się nerwy.

Więcej na http://dianna.pl/

 

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Najważniejsze zmiany dla mikroprzedsiębiorstw w 2020 roku

  W Polsce przeważają mikroprzedsiębiorstwa. To właśnie one wytwarzają dużą...

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.