Co można przechowywać w chmurze?

Styczeń 14 2020 03:41PM

Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie duża. Fakt ten stanowi główną zaletę magazynowania w wirtualnej przestrzeni, która z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszą alternatywą dla wielu osób.

Dane i informacje, które można przechowywać w chmurze

 1. Pliki MS Word – stworzone pliki tekstowe można magazynować w chmurze, a następnie uzyskiwać do nich dostęp przy pomocy smartfona, laptopa czy komputera stacjonarnego.
 2. Gdy pliki zostaną wrzucone do wirtualnej przestrzeni, można je następnie udostępniać członkom swojego zespołu, którzy będą mogli je edytować.
 3. W wirtualnej przestrzeni mogą być też magazynowane pliki wideo. Dzięki temu można je odtwarzać np. na telewizorze podłączonym do internetu.
 4. Chmura jest także pomocna w przypadku współpracy z freelancerami, jeśli firma zatrudnia osobę z innego miasta czy kraju. Przydaje się w sytuacji, gdy pracownik chce pobierać i przesyłać plik po zakończonej pracy.
 5. Usługa ta umożliwia również hostowanie swojej strony internetowej lub przechowywanie bazy klientów w wirtualnej przestrzeni.
 6. Magazynowanie w chmurze jest pomocne przy formatowaniu komputera. Wystarczy przesłać wszystkie pliki i dane, zaś po przeprowadzonym formacie bezpiecznie je pobrać.
 7. Niezależni projektanci graficzni, chcący zaprezentować swoje umiejętności i przedstawić ich próbkę klientom, mogą skorzystać z chmury poprzez przechowywanie i udostępnianie im przykładowych prac. Z opcji tej szczególnie chętnie korzystają twórcy, którzy nie posiadają swojej strony internetowej.
 8. Częste korzystanie z pendrive’a zwiększa niebezpieczeństwo zainfekowania danych wirusami. Samo urządzenie dodatkowo może zostać uszkodzone lub zgubione. Posiadanie danych w chmurze pozwala uniknąć takich sytuacji.
 9. Chmura umożliwia wykonanie kopii zapasowej danych i zapisanie ich w wirtualnej przestrzeni. Pozwala to uniknąć konieczności wydawania pieniędzy na zakup zewnętrznych dysków.
 10. Przedsiębiorstwa mogą magazynować duże bazy danych klientów, faktury, dokumenty biznesowe czy nawet oprogramowanie, na co pozwala Chmura Krajowa (https://chmurakrajowa.pl/). Następnie można uzyskiwać do nich dostęp z każdego miejsca, gdzie istnieje możliwość podłączenia się do internetu.

Różnorodność danych

Cokolwiek widzimy w internecie, może być tak naprawdę przechowywane w chmurze. Oznacza to, że w wirtualnej przestrzeni może znaleźć się zainstalowane oprogramowanie biznesowe w przypadku przedsiębiorców, jak również utwory, obrazy, dane klienta, filmy, kopie zapasowe, strony internetowe czy treści. W obecnych czasach bardzo trudno jest wymienić część zasobów, która nie mogłaby być magazynowana w ten sposób.

Tak duża różnorodność jest uzasadniona samą charakterystyką chmury. Jest to model usługi przetwarzania danych w wirtualnej przestrzeni, w której więcej niż jeden użytkownik może przechowywać i uzyskiwać dostęp do swoich aplikacji biznesowych ze zdalnych lokalizacji za pośrednictwem internetu. Obecnie z rozwiązania tego korzysta mnóstwo firm z sektora IT, ale nie tylko – swoje zastosowanie znajduje ono tak naprawdę w każdej dziedzinie.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.