Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

Październik 18 2019 01:53PM

Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać z nich praktycznie w każdym miejscu. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie laptop zaczyna się przegrzewać. Nie radzący sobie z odprowadzaniem ciepła układ chłodzący laptopa sprawia, że urządzenie zaczyna pracować coraz wolniej.

Jak uniknąć problemów?

Osoby, które na co dzień przez kilka godzin korzystają z laptopa nie muszą się martwić, że dojdzie do jego przegrzania. Rozwiązaniem jest chłodząca podstawka pod laptopa. Kupienie podstawki pod laptopa nie stanowi żadnego problemu. Stanowią one obowiązkową część oferty większości sklepów ze sprzętem komputerowym. Do wyboru mamy podstawki z różnych półek cenowych. W zależności od tego, ile zapłacimy za podstawkę możemy korzystać z laptopa w bardziej lub mniej komfortowych warunkach. Podstawki najtańsze mają wentylatory, które mogą mocno hałasować.

Sprawdź: TOP5 podstawek chłodzących pod laptopa >>

Wydawane przez wentylatory dźwięki mogą nam przeszkadzać w pracy czy w oglądaniu filmu. Wentylatory w podstawkach z wyższej półki cenowej mimo tego, że mają większą moc pracują znacznie ciszej. Na rynku nie brakuje jednak podstawek, które mają naprawdę bardzo dobrą jakość, a które kosztują około 50 złotych.

Jaką podstawkę wybrać?

Na rynku dostępne są między innymi podstawki z portem USB. Taką podstawkę podłączamy bezpośrednio do laptopa. Funkcja ręcznego sterowania wysokości podkładki jest niezwykle przydatna. Dzięki temu wykorzystując laptopa do pracy, będziemy mogli unieść go trochę do góry. Przy laptopie, który nie leży idealnie płasko na biurku pracuje się zdecydowanie wygodniej. Bardzo ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest umiejscowienie wentylatorów w podkładce. Dobrze dobrana podkładka powinna mieć wentylatory w takich miejscach, aby strumień powietrza, który będzie z nich wypływał nie pokrywał się z tymi wychodzących z laptopa. Do wykonania podstawek pod laptopy wykorzystywane są bardzo różne materiały. Często jest to wysokiej jakości plastik. Na rynku dostępne są także bardzo trwałe podstawki wykonane z aluminium i plastiku. W podkładce mogą znajdować się antypoślizgowe podkładki. To dobre rozwiązanie, które gwarantuje nam, że laptop nie będzie zsuwał się z podkładki. Warto też wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są nie tylko podkładki chłodzące z wentylatorami, ale także podkładki pasywne. Podkładki te chłodzą laptopa zapewniając między otworami wentylacyjnymi laptopa a powierzchnią, na której stoi laptop odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Plusem wielu modeli pasywnych podkładek pod laptopa jest to, że można je mocno podnieść do góry i mocno nachylić laptopa. Dzięki temu komfort korzystania z laptopa jest naprawdę wyjątkowo wysoki. Wybierając podkładkę do laptopa nie zapominajmy o tym, ile cali ma nasz laptop. W sklepach sprzedawane są podkładki dostosowane do laptopów o różnych rozmiarach. Korzystanie z podkładki pod laptopa, której wysokość można regulować znacznie zwiększa komfort pracy, a do tego podkładka zapobiega przegrzewaniu się urządzenia. Jest to więc bardzo praktyczny gadżet.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.