Czym jest fotoobraz?

Lipiec 25 2019 11:45AM

Dekoracje dodają charakteru każdemu wnętrzu. Jako dekoracje bardzo chętnie od stuleci wykorzystywane są obrazy. Fotoobraz to rozwiązanie, które obecnie wybierane jest wyjątkowo często. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych malunków.

Co to jest fotoobraz?

Fotoobraz to bardzo wysokiej jakości fotografia, która jest nadrukowana na płótnie malarskim. Po wydrukowaniu płótno naciąga się na wykonany z drewna blejtram. W ten sposób powstaje fotoobraz, który łudząco przypomina obraz, który jest dziełem mistrza pędzla. W niektórych laboratoriach fotograficznych, które oferują wykonywanie fotoobrazów możliwe jest zadrukowanie także boków płótna. Stosując przy tym lustrzane odbicie, osiąga się efekt trójwymiarowej głębi. Zdjęcie może zostać nadrukowane nie tylko na płótnie, ale również na piance polistyrenowej. Oba rozwiązania są warte uwagi. Jednak osoby, którym zależy na tym, aby fotoobraz możliwie jak najwierniej przypominał klasyczny, tradycyjny obraz powinny wybrać nadruk wykonany na płótnie. Struktura fotoobrazu na płótnie zdecydowanie lepiej przypomina tradycyjny obraz niż zdjęcie, które zostało nadrukowane na piance polistyrenowej.

Jaka może być rozdzielczość i rozmiar fotoobrazu?

Fotolaboratoria, które mają w ofercie wykonywanie fotoobrazów wykonują je nie tylko na podstawie własnej galerii zdjęć. Mogą wykonać fotoobraz także na podstawie zdjęcia, które zostanie im dostarczone przez klienta. Na druku na płótnie teoretycznie nadają się wszystkie zdjęcia, w praktyce im jakość zdjęcia jest wyższa, tym oczywiście lepiej. Szczególne znacznie dla jakości otrzymanego nadruku ma rozdzielczość. Zbyt niska rozdzielczość powoduje, że otrzymany fotoobraz jest niewyraźny; pewne detale mogą być na nim rozmazane. Minimalna rozdzielczość dla  fotoobrazu o wymiarach 30 x 30 centymetrów to 600 x 900 pikseli. Minimalna rozdzielczość dla fotoobrazów, które mają wymiary 70 x 50 centymetrów wynosi 2400 x 3600 pikseli. W firmach, które zajmują się wykonywaniem fotoobrazów uzyskamy informacje, czy z danego zdjęcia możliwe będzie wykonanie nadruku wysokiej jakości. Formaty fotoobrazów są bardzo różne. Można zamówić między innymi:

 • fotoobrazy prostokątne 2:3 oraz 3:4;
 • fotoobrazy kwadratowe;
 • panoramiczne 2:1 oraz 3:1.

W wielu firmach zajmujących się wykonywaniem fotoobrazów istnieje możliwość zamówienia także obrazu wieloczęściowego. W tych firmach klienci mogą zamówić dyptyk, tryptyk czy nawet kwadryptyk czy pentaptyk.

Tematyka obrazów

Tematyka fotoobrazów jest bardzo różnorodna. Wyjątkowo często zamawiane są obrazy, których tematem są miejskie panoramy lub krajobrazy. Bardzo często wybierane są także kwiaty. Osoby odważne często zamawiają akty. Dzięki różnorodnej tematyce i mnogości rozmiarów, fotoobraz może stać się niebanalną dekoracją niemal każdego wnętrza. Doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w sypialni czy w pokoju dziecięcym. Fotoobraz czyści się z kurzu miotełką lub szczotką o delikatnym włosiu. Najlepiej jest zawiesić go na ścianie, na którą nie padają promienie słoneczne.

Więcej na efotoobraz.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Kurs bitcoina na huśtawce

  Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu...

 • Polskie firmy bardzo powoli przekonują się do inwestycji na Czarnym Lądzie

  Gros polskich eksporterów koncentruje się na rynkach rozwiniętych, zwłaszcza...

 • Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

  Problemy z pozyskiwaniem pracowników, a z drugiej strony rosnący popyt na wykwalifikowane...

 • Polski Holding Hotelowy jeszcze w tym roku będzie liczył ok. 50 obiektów

  Polski Holding Hotelowy przejmie pierwszych 20 hoteli i obiektów hotelowych, zarządzanych...

 • Będzie 50-procentowa ulga na wzmocnienia połączeń w budynkach z wielkiej płyty

  Według szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Polsce jest około 60 tys....

 • Czy warto inwestować w banery reklamowe?

  Skuteczna reklama przedstawia w przyciągający uwagę sposób ofertę naszej firmy....

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.