Czyszczenie felg aluminiowych

Wrzesień 30 2019 12:55PM

Alufelgi mają dużo zwolenników. Są kupowane przede wszystkim przez osoby, które chcą poprawić wygląd swojego samochodu. Wzór obręczy może być mniej lub bardziej ciekawy. W efekcie auto może zyskać zupełnie charakter. Nie można jednak zapomnieć o tym, że do elementów samochodu, które brudzą się najbardziej należą koła. Brudne felgi nie dodają urody nawet najdroższemu i najnowszemu modelowi auta. Aby więc alufelgi prezentowały się zgodnie z oczekiwaniami, należy je regularnie myć.

Czego używać do mycia aluminiowych felg?

Zanim założysz aluminiowe felgi Sklepy motoryzacyjne oferują bardzo szeroki wybór chemii do pielęgnacji niemal każdego elementu samochodu. Wśród tych preparatów jest wosk specjalnie przeznaczony do zabezpieczania aluminiowych felg. Warto nanieść go od razu po założeniu alufelg w swoim samochodzie. Wosk zabezpiecza felgi przed kurzem i brudem, sprawia, że późniejsze ich umycie jest znacznie łatwiejsze. Wosk warto nakładać na felgi przynajmniej raz w miesiącu. Najprostsze sposoby Umycie aluminiowych felg nie jest trudne nawet w domu pod warunkiem, że posiadamy myjkę ciśnieniową, na przykład popularnej marki Karcher. Używając tej myjki koniecznie będziemy musieli użyć również odpowiednich preparatów.

Więcej na temat pielęgnacji felg i wszystkiego co związane z autodetailingiem znajdziesz na http://autokosmetykaopinie.pl/ >>

Dysza myjki powinna znajdować się w odległości przynajmniej 10 centymetrów od obręczy. Najbezpieczniej jest jednak przeczytać wcześniej instrukcję obsługi; zbyt bliskie zbliżenie dyszy do obręczy grozi uszkodzeniem przewodów hamulcowych. Inne rozwiązanie to wizyta w myjni bezdotykowej. W tym przypadku nie potrzebujemy już żadnych kosmetyków; felgi umyją się doskonale preparatami w myjni. W myjni ciśnienie jest tak wysokie, że idealne umycie alufelg jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby na koniec bardzo dokładnie spłukać koła w celu usunięcia resztek chemicznych preparatów. Decydując się na mycie felg czy to w domu, czy w myjni, pamiętajmy, że muszą one być zimne.
Na nagrzanych alufelgach woda będzie wysychać bardzo szybko, w efekcie mogą powstać na nich nieestetyczne zacieki.

Preparaty do czyszczenia alufelg

W sklepach motoryzacyjnych jest mnóstwo różnego rodzaju preparatów przeznaczonych do czyszczenia felg. Wśród nich są oczywiście i takie przeznaczone specjalnie do alufelg. Preparaty te mogą mieć bardzo różną postać, najczęściej dostępne są w postaci żelu i sprayu. Najtańsze kosztują około 10 złotych, ale są i takie, za które trzeba zapłacić 3-4 razy więcej.

Używając danego produktu po raz pierwszy, koniecznie przeczytajmy dołączoną do niego instrukcję. Zawsze też stosujmy się do zaleceń producenta danego preparatu; nie zastosowanie się do jego wskazówek może skończyć się zniszczeniem alufelg. Tego nie rób!Do czyszczenia  alufelg nie można stosować wełny stalowej, żadnych czyścików i polerek. Środki te nie poprawią wyglądu felg, a wręcz przeciwnie. Bardzo brudnych felg nie można też czyścić używając do tego bardzo agresywnych środków chemicznych. Dobry produkt to czyszczenia aluminiowych felg powinien mieć obojętny odczyn pH.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.