Dezynfekcja w Warszawie zaczyna być standardem

Listopad 9 2020 10:56AM

Czyste powietrze to element niezbędny do życia. Z tego faktu wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę. Systematycznie nabieramy go do płuc, nierzadko wraz z nim dostarczając do organizmu także tych mniej pożądanych elementów. Choć są niewidoczne gołym okiem, w powietrzu bardzo często znajdują się także szkodliwe drobnoustroje, wirusy i bakterie, które są groźne dla zdrowia i życia. Wywołują bowiem rozmaite choroby, a także istotnie obniżają komfort zwyczajnego funkcjonowania. Co zrobić aby ich uniknąć? Z pomocą przychodzi dezynfekcja świadczona przez firmy sprzątające.

Designed by Freepik

Pozbyć się tego, co niebezpieczne w Warszawie

Dezynfekcja w stolicy to szerokie pojęcie, pod którym kryje się kompleksowe usuwanie potencjalnych czynników chorobotwórczych. Jej efektem jest stworzenie znacznie bardziej przyjaznego środowiska, pozbawionego wielu potencjalnych zagrożeń. Jest to bardzo ważny proces, który odgrywa ogromną rolę zwłaszcza w świetle aktualnych wydarzeń, z którymi zmagają się ludzie na całym świecie w tym w Warszawie. Koronawirus, który rozprzestrzenia się drogą kropelkową, nie tylko jest obecny w powietrzu, ale jego cząsteczki mogą także znajdować się na różnego rodzaju powierzchniach. Wystarczy dotknąć ich, a następnie swoich ust lub oczu, aby narazić się na zakażenie. Dlatego też warto inwestować w profesjonalne działania, takie jak dezynfekcja.

Dezynfekować można zarówno pomieszczenia, jak i pojazdy. Najczęściej stosowane metody, to:

 • – ozonowanie
 • – metoda opryskowa
 • – zamgławianie

Każdą z tych metod wykonuje firma sprzątająca hojoclean.pl, która działa na terenie Warszawy. Wszystkie z tych opcji posiadają swoje zalety. Przykładowo, ozon to gaz, który cechują silne właściwości biobójcze i utleniające. Dezynfekcja pomieszczeń pozwala na szybkie pozbycie się alergenów, bakterii, wirusów, zarazków i grzybów. Przykładowo cząsteczki ozonu łączą się z nimi i skutecznie je eliminują. Opryski wykonuje się przy pomocy specjalnych roztworów preparatów i rozpyla się je bezpośrednio na takie powierzchnie, jak podłogi czy ściany. Z kolei zamgławianie sprowadza się do wytwarzania mgły wodnej, która dociera nawet do miejsc, które są trudno dostępne. Ta metoda jest jedną z najbardziej popularnych form dezynfekcji. Stosując dezynfekcję w czasie pandemii, można zmniejszyć liczbę zakażonych i tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo narodowej kwarantanny, którą zapowiedziała rząd.

Skuteczność w obniżaniu ryzyka zakażenia koronawirusem

Dezynfekcja Warszawa – to hasło cieszy się coraz większą liczbą wyszukań w sieci! Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem zarówno stolica, jak i całe województwo mazowieckie zajmują czołowe pozycje w zestawieniach miejsc, w których dochodzi do największej liczby zakażeń w kraju. Gęstość zaludnienia, specyfika wykonywanej pracy, kontakty z innymi ludźmi w komunikacji publicznej – to tylko niektóre z czynników sprzyjających zakażeniom. Dezynfekcja w Warszawie to bardzo ważna kwestia!

Coraz więcej pracodawców postanowiło zwiększyć komfort swoich pracowników i dołożyć wszelkich starań ku temu, by środowisko, w którym spędzają kilka godzin dziennie było jak najbardziej przyjazne. Regularnie przeprowadzana dezynfekcja warszawskich biur jest obecnie standardem. Zauważalnie wzrosło zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi i aktualnie wykonuje się je między innymi w:

 • – przedszkolach
 • – przedsiębiorstwach
 • – budynkach użyteczności publicznej
 • – przychodniach
 • – salonach urody

Dezynfekuje się również przestrzeń miejską – przystanki transportu publicznego, ławki w parkach, czy korytarze w rozmaitych budynkach.

Imponująca szybkość działania

Niekwestionowaną zaletą dezynfekcji jest jej skuteczność i szybkość działania. W przypadku zamgławiania można zacząć bezpiecznie korzystać z pomieszczeń już po kilku godzinach. Regularna dezynfekcja powierzchni to znakomita inwestycja zwłaszcza w miejscach, w których przebywa sporo osób. Znajdujące się w powietrzu wirusy są w stanie przemieszczać się nawet na odległość 8 metrów! Na dodatek koronawirus, z którym obecnie walczą osoby na całym świecie, jest w stanie znajdować się w danym miejscu jeszcze przez 6 minut po tym, jak chory odkaszlnie i zmieni swoje położenie. Należy więc robić wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 3 sposoby na efektowną dekorację pokoju dziecka

  Jak urządzić pokój dziecka? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu rodzicom....

 • Jak chronić meble przed zarysowaniami?

  Zastanawiasz się co zrobić, by Twoje ulubione meble wyglądały jak nowe i nie...

 • Dezynfekcja w Warszawie zaczyna być standardem

  Czyste powietrze to element niezbędny do życia. Z tego faktu wszyscy doskonale...

 • Co musisz wiedzieć o wymianie dowodu rejestracyjnego?

  Dowód rejestracyjny to jeden z najważniejszych dokumentów, który kierowca powinien...

 • Opiekunka osób starszych – czy to praca dla Ciebie?

  Mnóstwo pań wyrusza za granicę, by wykorzystać swoje zdolności do pomagania...

 • Tłumaczenie umów

  Tłumaczenie umów ma ogromne znaczenie zarówno w świecie biznesu, jak i w sferze...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.