Elektryk – fachowa pomoc na każdą awarię

Lipiec 20 2020 09:12AM

Przedświąteczne porządki osiągają punkt krytyczny, ciasto piecze się w piekarniku, w pralce kolejne pranie czeka na swoją kolej, a lodówka pełna jest pysznych smakołyków, a tu w jednej chwili brakuje prądu w gniazdach. Nie wpadaj w panikę, z każdej sytuacji jest jakieś wyjście! Sprawdź, jak może Ci pomóc elektryk Wrocław, który poradzi sobie z każdą elektryczną usterką.

 1. Awarie prądu w mieszkaniu – najczęstsze przyczyny
 2. Kiedy wezwać elektryka?
 3. Czy pogotowie elektryczne czuwa przez całą dobę?
 4. Jak skorzystać z usług elektryka?
 5. Idealny elektryk – czyli jaki?

Profesjonalna obsługa, szybki czas przyjazdu oraz sprawna naprawa – to cechy dobrego elektryka. Zapisz w telefonie numer do fachowca, a zawsze, gdy przydarzy się awaria, w zaledwie kilka chwil będziesz mogła wezwać sprawdzoną pomoc.

Awarie prądu w mieszkaniu – najczęstsze przyczyny

Awarie prądu i urządzeń zasilanych energią elektryczną przeważnie zdarzają się zupełnie niespodziewanie, choć czasem zdarza się też, iż można przewidzieć pewne sytuacja. Instalacja elektryczna, zwłaszcza w starszym budownictwie, wymaga regularnych przeglądów. Dzięki nim można na czas zlokalizować usterkę. Wadliwa instalacja elektryczna może być powodem pożaru, dlatego nie wolno lekceważyć okresowych przeglądów.

Częściej niż problemy z ogólną instalacją elektryczną zdarzają się awarie poszczególnych urządzeń. Pralka, telewizor czy zmywarka – zazwyczaj lubią się popsuć w najmniej odpowiednich momentach. Wówczas trzeba czym prędzej wezwać specjalistę, który w pierwszej kolejności oceni, czy naprawa sprzętu jest w ogóle możliwa i opłacalna.

Kiedy wezwać elektryka?

Elektryk może pomóc w wielu przypadkach, awariach i sytuacjach losowych. Jego wiedza i umiejętności są nieocenione, gdy trzeba zamontować lub naprawić instalację elektryczną, założyć ogrzewanie zasilane energią elektryczną, podłączyć licznik energii, zrobić okresowe odczyty, zamontować domofon – to tylko część spośród świadczonych usług. Jeżeli potrzebujesz naprawić pralkę czy zmywarkę, to warto sięgnąć po zespół składający się z hydraulika i elektryka – wówczas będziesz mieć pewność, że awaria zostanie usunięta tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Czy pogotowie elektryczne czuwa przez całą dobę?

Co zrobić jeżeli awaria przydarzy się w środku nocy? Jeżeli to tylko możliwe i usterka nie stwarza zagrożenia pożarowego, ani od dostępu do prądu nie jest uzależnione czyjeś zdrowie, to ze zgłoszeniem awarii można poczekać do rana. Są jednak sytuacje, w których potrzebujesz, aby elektryk przyjechał w ciągu kilku godzin, a akurat wypadł długi majowy weekend. Wówczas najlepiej jest zadzwonić po pogotowie elektryczne, które pełni dyżur przez całą dobę. Na fachową pomoc możesz liczyć o każdej porze dnia i nocy. Zarówno w święto, jak i w dzień powszedni. W wyszukiwarce internetowej możesz znaleźć dane adresowe i numery telefonów do elektryków ze swojej okolicy.

Jak skorzystać z usług elektryka?

Najprościej jest zadzwonić, jednak wpierw trzeba znaleźć profesjonalistę z prawdziwego zdarzenia, dla którego pralki czy zmywarki nie mają żadnych tajemnic i jest w stanie je naprawić tak, aby jeszcze mogły służyć przez kolejnych kilka lat. W dobie powszechnego Internetu znalezienie elektryka w pobliżu miejsca zamieszkania nie powinno stanowić większego problemu. Ogłoszeń jest sporo, trzeba jednak zwrócić uwagę na zakres świadczonych usług, cennik, a także czas realizacji zleceń.

Pogotowie elektryczne czuwa przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, niezależnie od tego, czy pomocy potrzebujesz po południu w dzień powszedni, czy w niedzielny wieczór. Jednak nie każdy elektryk świadczy usługi całodobowo. Nie zawsze jest też konieczna natychmiastowa pomoc. Zastanów się, czy potrzebujesz pomocy od razu (takie usługi przeważnie są extra płatne) czy z naprawą możesz się wstrzymać przez kilka dni.

Jak znaleźć specjalistę w sieci? Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki – warto wpisać usługę, jakiej się poszukuje wraz z lokalizacją, np. naprawa pralek Wrocław czy naprawa zmywarek Wrocław. Otrzymane w ten sposób wyniki będą najtrafniejsze. Znalezienie elektryka w swojej okolicy to brak dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do klienta, a także szansa na szybszą realizację usługi.

Idealny elektryk – czyli jaki?

Zastanawiasz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając elektryka? Czy zawsze kluczowe znaczenie ma niska cena oferowanych usług? Profesjonalne usługi elektryczne są warte swojej ceny. Osoba, którą wybierzesz, powinna posiadać odpowiednie wykształcenie oraz kwalifikacje. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie, jakie posiada. Są elektrycy specjalizujący się w naprawie instalacji elektrycznej oraz tacy, którzy najlepiej znają się np. na pralkach czy na zmywarkach

Zawsze pytaj o cennik. Oczywiście najczęściej spotkasz się z sytuacją, w której elektryk nie będzie w stanie przez telefon podać Ci dokładnych kosztów, jednak zapytaj, ile trzeba zapłacić za samą diagnostykę problemu. Niektórzy fachowcy za sam fakt przyjazdu liczą sobie kilkaset złotych – z takiej propozycji raczej nie warto korzystać.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Elektryk – fachowa pomoc na każdą awarię

  Przedświąteczne porządki osiągają punkt krytyczny, ciasto piecze się w piekarniku,...

 • Kiedy praca staje się uzależnieniem

  Uzależnienie od pracy, często nazywane pracoholizmem, jest prawdziwym stanem zdrowia...

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.