Energia dla domu – porównywarka cen prądu

Wrzesień 23 2019 09:12AM

Każdy z właścicieli działek budowlanych zamierzający postawić dom musi zastanowić się nad wyborem dostawcy prądu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert, które zaskakują swoją ceną lub dodatkowymi darmowymi usługami np. pakiet ochronny lub fachowcy pod ręką.

Zmiana dostawcy prądu jest możliwa dla każdego z nas, nie tylko dla osób, które dopiero się budują i poszukują atrakcyjnych sprzedawców. Właściciele od pewnego czasu zamieszkujący swoje domy i korzystający z obecnego dostawcy prądu, również mogą wybrać nową ofertę. W tym przypadku najlepszym czasem na zmianę dostawcy prądu jest zbliżający się okres upływu bieżącej umowy podpisanej z obecnym dostawcą prądu (tego typu rozwiązanie pozwala uniknąć kosztów wynikających z wcześniejszego zerwania umowy).

Wybór dostawcy prądu nie jest prostym zadaniem, wiele firm ma nieco skomplikowane umowy, które są trudne do zrozumienia i wymagają zagmatwanych przeliczeń. W celu ułatwienia przekalkulowania potencjalnych rachunków i sprawdzenia umów dostawców prądu powstała porównywarka cen prądu.

Porównywarka cen prądu – zalety i możliwości

Zdecydowanie się na podpisanie umowy z atrakcyjnym cenowo dostawcą prądu pozwala znacząco zmniejszyć rachunki za prąd w gospodarstwie domowym. Obecnie za pomocą porównywarki cen prądu można w szybkim czasie sprawdzić, ile możemy zaoszczędzić wybierając konkretnego sprzedawcę prądu.

Porównywarka cen prądu jest ogólnodostępna, wystarczy wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania, a specjalny portal w natychmiastowym czasie udostępnia oferty wszystkich sprzedawców energii elektrycznej na danym obszarze. Oferty przedstawione są w intuicyjnej tabeli, która jest prosta do zrozumienia i zawiera następujące dane:

 •       sprzedawca prądu
 •       nazwa oferty
 •       cena energii czynnej (zł/KWh)
 •       różnica na rachunku (%)
 •       opłata handlowa (zł/mc)
 •       czas trwania umowy
 •       średnia roczna oszczędność

Porównywarka cen prądu umożliwia wybór najkorzystniejszego dla nas sprzedawcy prądu (tania energia elektryczna i korzystna taryfa). Bierze pod uwagę wszystkie ,,ukryte koszta”, dzięki temu z łatwością możemy sprawdzić ile naprawdę będziemy płacić za prąd i zyskujemy gwarancję, że nie pominęliśmy żadnych szczegółów. Ponadto prezentuje dodatkowe usługi dostawców np. gwarancja najniższej ceny, gwarancja stałej ceny i inne. Skorzystanie z porównywarki umożliwia rozsądny wybór dostawcy prądu, dlatego coraz więcej osób chętnie jej używa i poleca swoim bliskim.

Proste formalności przy podpisaniu umowy

Po skorzystaniu z przeglądarki cen prądu (wpisanie kodu pocztowego) zostajemy przekierowani do krótkiego formularza, którego wypełnienie pozwala jeszcze lepiej dopasować ofertę do swoich potrzeb. Istotną kwestią jest to, że porównywarka cen prądu nie zachęca do wyboru konkretnego sprzedawcy. Obiektywnie kalkuluje wszystkie oferty i dzięki temu stanowi rzetelne źródło informacji. Jeżeli w czasie korzystania z przeglądarki nie umiemy sobie poradzić z pewnymi krokami, zawsze możemy skorzystać z bezpłatnej pomocy. Wystarczy, że złożymy podpis, a specjaliści z optimalenergy zajmą się całą resztą i pomogą nam zdecydować się na najlepszego/najkorzystniejszego dostawcę prądu.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • W branży transportowej jest 100 tys. wakatów

  Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100...

 • Firmom coraz trudniej pozyskiwać pracowników

  Stopa bezrobocia w Polsce spadła poniżej 7 proc. Według metodologii Eurostatu...

 • Coraz częściej to pracownicy wybierają pracodawcę

  Najniższe od niemal 27 lat bezrobocie  w Polsce powoduje, że punkt ciężkości...

 • Polacy coraz częściej za pracą jeżdżą do Czech

  Choć najwięcej Polaków na emigracji zarobkowej spotkać można w Wielkiej...

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  81 proc. pracowników centrów usług wspólnych wiąże swoją dalszą karierę...

 • Bezrobocie będzie dalej spadać. W wakacje może paść kolejny rekord

  Według Głównego Urzędu Statystycznego maj był kolejnym miesiącem spadków bezrobocia....

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.