Gaming zyskuje dzięki pandemii Covid-19

Luty 3 2021 11:53AM

Koronawirus w dalszym ciągu niszczy gospodarkę i coraz więcej branż cierpi wskutek nałożonych obostrzeń przez organy decyzyjne. Są jednak takie sektory, które dzięki pandemii notują zyski oraz nie martwią się przyszłością. Mowa tutaj o branży gier wideo i legalnej formie karcianego hazardu.

Od wiosny poprzedniego roku cały świat stanął na głowie. Koronawirus wywrócił do góry nogami życie nas wszystkich. Pandemia szczególnie mocno uderzyła w gospodarkę, wiele przedsiębiorstw i sektorów zostało całkowicie zamkniętych, przez co powstały olbrzymie dziury budżetowe. Są jednak branże, dla których pandemiczna rzeczywistość poskutkowała zwiększonymi obrotami i zielonymi tabelkami w arkuszach Excella. Mowa tutaj o branży gier wideo.

Jednym z głównych zaleceń w pandemicznej rzeczywistości jest pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Znaczna część osób zastosowała się do takiego zalecenia i przez ostatni rok większość czasu przesiaduje w domowym zaciszu, sięgając przy tym po rozrywkę w postaci gier online. Poprzedni rok był rekordowy pod względem frekwencji na serwerach. Steam chwalił się rekordową ilością zalogowanych użytkowników w tym samym czasie. W piku z serwerami połączonych było ponad 25 milionów osób na całym świecie. Co ciekawe, w tym samym czasie tylko 7 milionów użytkowników miało uruchomioną grę dostępną na Steam. Ogromną popularnością cieszyły się takie produkcje jak Among Us, która nagle stała się hitem. W jednym momencie grało w nią… cztery miliony graczy!

W łasce były również inne, znane do tej pory gry multiplayer. Są to przede wszystkim Counter Strike: Global-Offensive oraz League of Legends. Rekordowe liczby wykręcił również tryb online znanej i lubianej gry Grand Theft Auto V. Mimo wielu lat na karku, popularne GTA cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i codziennie kilkaset tysięcy graczy rywalizuje ze sobą w trybie wieloosobowym.

Nie wszyscy z branży gier mogą święcić triumfy. Problem mają przede wszystkim producenci. Wiele firm było zmuszonych na przejście na pracę zdalną i w takich warunkach tworzenie nowych produkcji jest znacząco utrudnione. Premiery kolejnych gier były sukcesywnie opóźniane. Do tej pory sporo projektów gamingowych zostało wstrzymanych wskutek trwającej pandemii koronawirusa. Z drugiej jednak strony sprzedaż online znacząco wzrosła i studia projektujące gry mogą liczyć na dodatkowe zastrzyki pieniężne.

Całkiem niedawno swoja premierę miały konsole nowej generacji. Sony oraz Microsoft wypuściły na rynek swoje najnowsze flagowce, które błyskawicznie stały się hitem. Microsoft Xbox Series X może pochwalić się najlepszymi wynikami sprzedażowymi w swojej historii, natomiast na PlayStation 5 pojawiła się tak wielka podaż, że w sklepach brakuje dostępnych egzemplarzy. Ludzie w trakcie pandemii coraz więcej przesiadują w domu i chcą zająć wolny czas grą na najnowszej generacji konsolach.

Bukmacherzy w trakcie pierwszych miesięcy pandemii nie mieli powodów do uśmiechu. Na całym świecie zaprzestano rozgrywek sportowych i analitycy nie mieli czym zapełnić ofert. W łasce okazały się za to gry wirtualne oraz modne ostatnio gry karciane. To aktualnie jedyna, legalna forma uprawiania pokera online w Polsce. Gracz ma możliwość obstawiania układu kart i tego, co może wydarzyć się na stole. Już jakiś czas temu w raportach wskazywano, że w trakcie pandemii COVID-19 zainteresowanie grami karcianymi w czasie rzeczywistym u polskich bukmacherów znacząco wzrosło. Poker online przeżywa boom, grają w niego wszyscy: od gwiazd sportu, przez studentów i emerytów. Festiwale pokerowe organizowane do niedawna w kasynach i hotelach w Europie zostały w dużej części przeniesione do Internetu ze względu na szalejącą pandemię. Dalsze perspektywy krótkoterminowe wskazują na dalszy rozwój gamingu.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Produkcja żywności a higiena

  Zakłady produkujące żywność to miejsca, które muszą zadośćuczynić wielu...

 • Fachowa pomoc na dzisiaj, czyli jak umówić fachowca przez Internet?

  Usterka.pl to serwis świadczący usługi specjalistyczne dla klientów z całej...

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.