Internet domowy LTE – czy się sprawdza?

Kwiecień 17 2018 01:58PM

Czy mobilna technologia LTE sprawdzi się w roli domowego internetu, a jeśli tak – gdzie dostępna jest ta usługa i jakie korzyści niesie ze sobą? Czy wspomniane rozwiązanie ma jakieś ograniczenia?

Technologia dostępna wszędzie

Technologia LTE, znana również jako 4G, opiera się na wykorzystaniu fal radiowych. Jeżeli mieszkasz w miejscu, do którego nie dotarła jeszcze infrastruktura naziemna, mobilny internet LTE jest najlepszym spośród istniejących obecnie rozwiązań. Na mapie zasięgu internetu 4G/LTE sieci Orange: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu widać, że usługa ta dostępna jest praktycznie na terenie całej Polski. Czy opisywana technologia nadaje się do codziennego korzystania z sieci? Tak! Internet LTE oferuje wysokie prędkości pobierania (do 225 Mb/s) i wysyłania (do 45 Mb/s) danych. Takie parametry wystarczają do swobodnego przeglądania stron internetowych, korzystania z poczty czy portali społecznościowych, ponadto umożliwiają szybką wymianę plików i komfortowe oglądanie filmów streamowanych w jakości HD. Jednak na prędkość internetu mobilnego ma wpływ wiele czynników zewnętrznych: odległość użytkownika od nadajnika, obciążenie sieci, warunki atmosferyczne, ukształtowanie terenu oraz gęstość zabudowy.

Proste rozwiązanie

Technologię LTE cechuje prostota. Rozwiązanie to nie wymaga zakładania w mieszkaniu żadnych dodatkowych instalacji. Zapomnij o wierceniu w ścianach i plączących się po domu kablach.  Do połączenia z internetem konieczny jest router obsługujący technologię LTE, aktywna karta SIM… i nic więcej. Proste, prawda? Dzięki routerowi każdy z domowników uzyska swobodny dostęp do internetu, a do sieci podłączyć będzie można jednocześnie wiele urządzeń (tablet, telefon czy laptopa). Zamawiając Internet Domowy 4G w Orange, możesz zdecydować się na zestaw routerem: https://www.orange.pl/view/internet-mobilny. Konfiguracja internetu LTE nie jest skomplikowana. Za pomocą aplikacji Mój Orange dokonasz aktywacji Strefy Internetu Domowego, która obejmie obszar w promieniu 500 metrów od miejsca, w którym znajdujesz się, w momencie uruchomienia usługi. Kupując Internet Domowy 4G w Orange, otrzymasz miesięczny pakiet danych wynoszący 250 GB (w tym 100 GB do wykorzystania poza Strefą Internetu Domowego). Taka ilość transferu w zupełności wystarczy do codziennego korzystania z sieci. Co więcej, dostępne dane nie są wykorzystywane w trakcie Szczęśliwych Godzinach, czyli od godziny 24 do 8 rano – wtedy surfujesz bez limitów.

Dla bardziej wymagających

Prędkość transmisji danych oferowana przez technologię LTE, jak i miesięczny limit danych, który swoim klientom proponuje Orange, sprawia, że internet mobilny stanowi rozwiązanie, które sprawdzi się w domowych warunkach. Osoby, które do nauki, pracy czy rozrywki potrzebują nieprzeciętnie szybkiego łącza bez żadnego limitu danych, zainteresować może internet światłowodowy, który również znajduje się w ofercie Orange: https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

 

Artykuł sponsorowany.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Skup złomu złota

  Biżuteria często traci swój urok. To rzecz nabyta, która z wiekiem podoba się...

 • Popularne stały się inwestycje w dzieła sztuki, alkohole czy zabytkowe auta

  Inwestycje w sztukę, wino, zabytkowe auta czy numizmaty – tego typu alternatywne...

 • Facebook inwestuje w Polsce

  Przestrzeń to nowo otwarte warszawskie centrum Facebooka nastawione na wspieranie...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.