Jachtem motorowym na ryby

Grudzień 1 2017 01:30PM

W ostatnim czasie coraz więcej osób na ryby wypływa jachtem motorowym. Te stają się dostępniejsze dla coraz większej rzeszy miłośników wędkarstwa. Poza komfortem zapewniają niezapomniane przeżycia, nie tylko związane z połowem wyjątkowych okazów. Warto przyjrzeć się, co w tym zakresie oferuje rynek, a szczególna stocznia Jeanneau, której jachty z serii Merry Fisher doskonale nadają się do łowienia zarówno na wodach śródlądowych, jak i na morzu.

Wędkarstwo – forma wypoczynku

Wędkarstwo, nie tylko to uprawiane na małych zbiornikach wodnych niedaleko domu, ale także  śródlądowe czy morskie, to obecnie jedna z popularniejszych form spędzania wolnego czasu. Wynika to z faktu, że miłośnicy łowienia ryb mają dzisiaj o wiele większe możliwości, niż to było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Mają nie tylko dostęp do sprzętu światowej klasy, m.in. do komfortowych jachtów motorowych, ale mogą korzystać z powstających, co rusz nowych przystani wodnych, w których mogą przechowywać i serwisować jachty. Mogą bez żadnych ograniczeń eksplorować praktycznie wszystkie akweny  na świecie. Te nowe możliwości w zakresie łowienia ryb, nieco odmieniły wędkarstwo. To nie jest już hobby emerytów czy sport, to raczej nowoczesna forma wypoczynku, którą można łączyć ze zwiedzaniem świata i spędzaniem wakacji w miłym gronie. Na przykład jacht Merry Fisher 875 Marlin ze stoczni Jeanneau, dzięki dobrze rozplanowanej przestrzeni wewntrz łodzi (w zależności od opcji na pokładzie może wygodnie spać od 3 do 4 osób) oraz przestronnej strefie dziennej, doskonale nadaje się do dłuższych rodzinnych wypadów na wodę. Nie mniej wygodne i komfortowe są inne jachty z tej serii, które zostały zaprojektowane i stworzone właśnie z myślą o miłośnikach łowienia ryb.

Merry Fisher 795

Merry Fisher – komfort i bezpieczeństwo

Linia jachtów motorowych Merry Fisher (w tym także seria Marlin), dzięki łatwej obsłudze to propozycja nie tylko dla wytrawnych wilków morskich. Jachty z tej linii oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa, co dla początkujących adeptów żeglarstwa chcących wypływać na coraz szersze wody powinno być atutem. Warto pamiętać, że jachty z tej linii, jak sama nazwa wskazuje, powstały z myślą o rybakach pływających w pobliżu stoczni Jeanneau, czyli na Zatoce Biskajskiej. Każdy, kto choć raz zetknął się z tym akwenem  (lub o nim słyszał), wie że panują tam trudne warunki atmosferyczne. Pływające tam łodzie muszą więc mieć mocną konstrukcję, dającą bezpieczeństwo podczas sztormów i dużych fal.

Merry Fisher 795

Merry Fisher to linia jachtów motorowych zarówno dla amatorów rodzinnych rejsów, jak i miłośników wędkarstwa. Merry Fisher 695 to łódź stworzona z myślą o rodzinnych wakacyjnych eskapadach po wodach śródlądowych oraz wzdłuż morskich wybrzeży. Panoramiczne okna wokół salonu i sterówki doskonale doświetlają wnętrze jednostki, co ma niebagatelny wpływ na komfort podróży. Jach został tak zaprojektowany, aby nie tracąc nic z właściwości nautycznych, zapewnić uczestnikom podróży najwyższy poziom komfortu. Na przykłada kanapy i krzesła  można ustawić w takiej konfiguracji, aby cieszyć dużą przestrzenią wypoczynkową. W tej motorówce mamy do dyspozycji podnoszone silniki, co umożliwia cumowanie nawet w bardzo płytkich marinach. Jacht Merry Fisher 695 to konstrukcja udana i uznana, nie tylko przez żeglarzy, ale branżę żeglarską (Best of Boats Award 2015, Jacht Roku 2016 w Polsce).

Merry Fisher 795

Z kolei Merry Fischer 695 Marlin to szybka i luksusowa łódź motorowa, wyposażona we wszystkie najlepsze i sprawdzone rozwiązania stosowane w całej serii Merry Fisher. To jacht, który dzięki odpowiednio wyprofilowanemu kształtowi kadłuba, jest niezwykle stabilną jednostką i zapewne poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Układ wyposażenia tej łodzi szczególnie docenią wędkarze, którzy podczas wypraw będą mogli się bezpiecznie poruszać po całym pokładzie, od rufy aż po dziób. A duży kokpit z uchwytami na wędki z łatwością pomieści cały potrzebny sprzęt wędkarski. Na łodzi jest także specjalne miejsce na mokrą przynętę oraz schowek na złowione ryby. A jeśli znudzi nam się łowienie, to można w kokpicie rozłożyć wygodne materace i rozkoszować się urokami przyrody lub promieniami słońca.

Jachty Motorowe i Żaglowe

Natomiast Jeanneau Merry Fisher 895 to łódź motorowa idealna na kilkudniowe wypady na wodę. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas rejsów po morzach, jak i jeziorach czy innych akwenach wodnych. To najnowsza konstrukcja tego renomowanego producenta łodzi motorowych i jachtów żaglowych. Znajdziemy w niej wszystkie najnowsze i dostępne obecnie na świecie rozwiązania oraz udogodnienia dla wędkarzy i innych uczestników wyprawy (np. specjalne uchwyty na wędki, bakisty do przechowywania ryb, rozkładane kanapy w kokpicie i materace do opalania ). Na jachcie można także zainstalować klimatyzację lub ogrzewanie.

Podsumowanie

Jachty motorowe z lini Merry Fisher to idealna propozycja nie tylko dla doświadczonych rybaków, ale także amatorów wędkowania, którzy chcieliby wypłynąć na szersze wody. Łodzie z tej serii doskonale sprawdzą się w najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych przez wędkarzy w Polsce miejscach (np. Zatoka Gdańska, Zalew Szczeciński, Mazury). Dzięki niskiemu zanurzeniu można dopłynąć niemal do brzegu lub pomostów znajdujących się na płytkich wodach (np. na Półwyspie Helskim). A co najważniejsze jachty z linii Merry Fisher można łatwo transportować na przyczepie. Na wakacjach w Chorwacji będziemy mogli teraz popływać już na swojej łodzi.

Więcej szczegółów i danych technicznych Merry Fisher można znaleźć na http://dobrejachty.pl/jachty/merry-fisher-795-nowosc/

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.