Jak sprawdzić do kogo należy dany numer telefonu?

Październik 3 2018 11:32AM

Połączenia z nieznanych numerów są plagą dzisiejszej telefonii komórkowej. Teoretycznie coraz częściej słyszymy o tym, że istnieje ochrona danych osobowych, w związku z czym połączenia z nieznanych numerów nie powinny nas nękać. W praktyce jednak wygląda to inaczej i praktycznie każdy użytkownik musi radzić sobie z takimi połączeniami. Co więc zrobić, gdy na ekranie pojawi się nieznany numer? Zdecydować się na odebranie połączenia czy lepiej je zignorować?

Polecamy w szczególności wyszukiwarkę numerów infonumer.pl:

„Roboty indeksujące infonumer.pl zbierają tysiące danych z zasobów internetu dzięki czemu jesteśmy w stanie generować raporty na temat numerów telefonów i innych poszukiwanych informacji za pomocą naszej wyszukiwarki”.

Jak zareagować na nieznany numer?

Znajdzie się pewnie wiele osób, które unikają odbierania połączeń z nieznanych numerów. Przede wszystkim chcą uniknąć rozmów z konsultantami firm, które będą chciały sprzedawać swój kolejny doskonały produkt bądź usługę i dlatego decydują się na to, by połączeń nie odbierać a zamiast tego sprawdzić numer, który do nich dzwonił.

Jak sprawdzić numer telefonu?

Obecnie istnieje wiele różnych możliwości, by sprawdzić, kto z danego numeru telefonu starał się do nas dodzwonić. Warto przede wszystkim skorzystać ze stworzonych w tym celu stron internetowych, na których pojawiają się informacje na temat rożnych numerów telefonów, np. Atlas przedsiębiorstw – wyszukiwarka numerów. Zasada działania tych stron jest bardzo podobna. Wszystkie działają w ramach informacji, które gromadzone są przez użytkowników. Każdy kto zdecydował sie odebrać połączenie z nieznanego numeru będzie mógł dodać na stronie komentarz do danego numeru opisując kto dzwonił i kategoryzując numer do bezpiecznych, nękających bądź neutralnych. W ten sposób, jeśli ktoś inny będzie chciał sprawdzić taki numer dostanie informacje w komentarzach od innych użytkowników. Jeśli więc dzwonił do nas telemarkter można oczekiwać, że informacja o takim numerze w serwisie będzie się pojawiać. To jak funkcjonuje dana strona i jak wiele informacji tam znajdziemy zależeć będzie od użytkowników i tego jak wiele informacji będą do niego dodawać.

Zagraniczne serwisy

Istnieją także zagraniczne witryny, które gromadzą bazę o numerach z całego świata. Można do nich dołączyć, jeśli posiada się konto Google. Po zalogowaniu będzie można sprawdzić informację o dowolnym numerze. Baza w tych serwisach rzeczywiście jest bardzo bogata i znajdziemy informacje o wielu numerach. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że baza gromadzi numery z danych użytkowników. Logując się przez konto Google będzie się udostępniać własną bazę kontaktów, która w ten sposób znajduje sie w serwisie. Dlatego również w tym przypadku informację o numerach budują osoby, które z takiego serwisu korzystają i tam się będą logować.

Artykuł zewnętrzny, panoramaprzedsiebiorstw.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.