Jak sprawdzić do kogo należy dany numer telefonu?

Październik 3 2018 11:32AM

Połączenia z nieznanych numerów są plagą dzisiejszej telefonii komórkowej. Teoretycznie coraz częściej słyszymy o tym, że istnieje ochrona danych osobowych, w związku z czym połączenia z nieznanych numerów nie powinny nas nękać. W praktyce jednak wygląda to inaczej i praktycznie każdy użytkownik musi radzić sobie z takimi połączeniami. Co więc zrobić, gdy na ekranie pojawi się nieznany numer? Zdecydować się na odebranie połączenia czy lepiej je zignorować?

Polecamy w szczególności wyszukiwarkę numerów infonumer.pl:

„Roboty indeksujące infonumer.pl zbierają tysiące danych z zasobów internetu dzięki czemu jesteśmy w stanie generować raporty na temat numerów telefonów i innych poszukiwanych informacji za pomocą naszej wyszukiwarki”.

Jak zareagować na nieznany numer?

Znajdzie się pewnie wiele osób, które unikają odbierania połączeń z nieznanych numerów. Przede wszystkim chcą uniknąć rozmów z konsultantami firm, które będą chciały sprzedawać swój kolejny doskonały produkt bądź usługę i dlatego decydują się na to, by połączeń nie odbierać a zamiast tego sprawdzić numer, który do nich dzwonił.

Jak sprawdzić numer telefonu?

Obecnie istnieje wiele różnych możliwości, by sprawdzić, kto z danego numeru telefonu starał się do nas dodzwonić. Warto przede wszystkim skorzystać ze stworzonych w tym celu stron internetowych, na których pojawiają się informacje na temat rożnych numerów telefonów, np. Atlas przedsiębiorstw – wyszukiwarka numerów. Zasada działania tych stron jest bardzo podobna. Wszystkie działają w ramach informacji, które gromadzone są przez użytkowników. Każdy kto zdecydował sie odebrać połączenie z nieznanego numeru będzie mógł dodać na stronie komentarz do danego numeru opisując kto dzwonił i kategoryzując numer do bezpiecznych, nękających bądź neutralnych. W ten sposób, jeśli ktoś inny będzie chciał sprawdzić taki numer dostanie informacje w komentarzach od innych użytkowników. Jeśli więc dzwonił do nas telemarkter można oczekiwać, że informacja o takim numerze w serwisie będzie się pojawiać. To jak funkcjonuje dana strona i jak wiele informacji tam znajdziemy zależeć będzie od użytkowników i tego jak wiele informacji będą do niego dodawać.

Zagraniczne serwisy

Istnieją także zagraniczne witryny, które gromadzą bazę o numerach z całego świata. Można do nich dołączyć, jeśli posiada się konto Google. Po zalogowaniu będzie można sprawdzić informację o dowolnym numerze. Baza w tych serwisach rzeczywiście jest bardzo bogata i znajdziemy informacje o wielu numerach. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że baza gromadzi numery z danych użytkowników. Logując się przez konto Google będzie się udostępniać własną bazę kontaktów, która w ten sposób znajduje sie w serwisie. Dlatego również w tym przypadku informację o numerach budują osoby, które z takiego serwisu korzystają i tam się będą logować.

Artykuł zewnętrzny, panoramaprzedsiebiorstw.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Kurs bitcoina na huśtawce

  Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu...

 • Polskie firmy bardzo powoli przekonują się do inwestycji na Czarnym Lądzie

  Gros polskich eksporterów koncentruje się na rynkach rozwiniętych, zwłaszcza...

 • Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

  Problemy z pozyskiwaniem pracowników, a z drugiej strony rosnący popyt na wykwalifikowane...

 • Polski Holding Hotelowy jeszcze w tym roku będzie liczył ok. 50 obiektów

  Polski Holding Hotelowy przejmie pierwszych 20 hoteli i obiektów hotelowych, zarządzanych...

 • Będzie 50-procentowa ulga na wzmocnienia połączeń w budynkach z wielkiej płyty

  Według szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Polsce jest około 60 tys....

 • Czy warto inwestować w banery reklamowe?

  Skuteczna reklama przedstawia w przyciągający uwagę sposób ofertę naszej firmy....

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.