Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

Listopad 24 2020 10:31AM

Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes osób, które pragną funkcjonować jako niezależny przedsiębiorca na rynku produktów spożywczych. To pomysł na biznes, który na pierwszy rzut oka wymaga minimalnych nakładów, jednak by utrzymać swoją pozycję i dochodowość firmy wymaga co najmniej sporych jednorazowych nakładów.

Miejsce i know-how

Aby rozpocząć produkcję pieczarek, potrzebne są dwie najważniejsze składowe; miejsce oraz wyposażenie pieczarkarni. Potrzebna jest zatem działka i to jej wielkość będzie determinowała przyszłe nakłady na wyposażenie i eksploatację przestrzeni. Popularność tego rodzaju biznesu wzięła się m.in. z prostoty uprawy i dostępności składowych.

W zależności od skali uprawy działka może oznaczać powierzchnię na obrzeżach miasta, dostępną w każdym momencie dla przedsiębiorcy. Podobnie wiedza o produkcji jest łatwo dostępna i nie wymaga skomplikowanych przygotowań, co więcej jest przyswajalna nawet dla największego laika.

A jeżeli przyszły przedsiębiorca potrzebuje swoistego komfortu i poczucia bezpieczeństwa, zawsze może skorzystać z formy prawnej, jaką jest choćby franczyza, dość popularna w tym biznesie.

Wyposażenie pieczarkarni

Najważniejszą i największą inwestycją jest profesjonalne wyposażenie pieczarkarni, determinowane posiadanymi środkami, wielkością działki i odwagą przedsiębiorcy. Najważniejszym elementem pieczarkarni są komory uprawowe, które mogą przyjąć formę regałów do uprawy pieczarek.

Te ostatnie świadczą o rozmachu przedsiębiorcy, którego celem jest prowadzenie uprawy w sposób zmechanizowany. Regały do hodowli pieczarek przeznaczone są do pieczarkarni, w której załadunek i wyładunek będzie odbywał się automatycznie.

W komorach uprawowych panuje swoisty mikroklimat. Dla wzrostu pieczarek potrzebna jest wysoka wilgotność, sprawnie funkcjonująca wentylacja i nawadnianie podłoża. Każdorazowo po zbiorach komory uprawowe należy wydezynfekować gorącą parą tworzącą środowisko o wilgotności 100% i temperaturze 80°C. A to świadczy o tym, jak trudnym zadaniem jest właściwe oświetlenie pieczarkarni. Można tu wykorzystać lampy Led do komór premium jako podstawowe źródło światła.

Automatyzacja pieczarkarni

Dobrze zarządzana profesjonalna uprawa pieczarek wymaga automatyzacji podstawowych i niezbędnych funkcji. Jedną z nich jest zbiór pieczarek i ich transport. Wózek do zbioru pieczarek z odłączanym napędem z ruchomym podestem pozwalający na zbiór grzybów od trzeciej półki regału czy też wózek do zbioru pieczarek z ręczną lub elektryczną wyciągarką to niezbędne narzędzia dla sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Umożliwiają one swobodną, piętrową hodowlę, łatwy dostęp do niej i szybki transport.

Przechowywanie pieczarek

Profesjonalna pieczarkarnia musi również posiadać miejsca do magazynowania grzybów oczekujących na dalszy transport. Dlatego ważnym elementem systemu uprawy jest magazyn i chłodnia. Najbliżej chłodni powinna znaleźć się pakownia przygotowująca grzyby do przekazania ich do transportu. Wszystkie podziały pieczarkarni powinny być zaplanowane w oparciu o optymalną logistykę.

Jeżeli chcesz wyposażyć pieczarnię, to nie zbędny sprzęt znajdziesz na stronie LuckyGrower.com

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co to jest rumień zakaźny

  Rumień zakaźny to powszechnie znana infekcja, która występuje najczęściej u...

 • Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

  Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes...

 • Czy stres musi nas paraliżować?

  Czy na stres z dzisiejszych czasach już wszyscy jesteśmy skazani i musimy się...

 • Black Friday – książki okazje i wyprzedaże w 2020 roku

  Wyjątkowy czas listopadowych wyprzedaży na Black Friday, który w roku 2020 przypada...

 • Sprawdzone sposoby na stres

  Jeżeli wydaje ci się, że można uniknąć stresu, to bardzo grubo się mylisz....

 • Dlaczego niektórzy się uzależniają?

  Jednym z większych problemów społecznych są na pewno uzależnienia. Jest to...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.