Kambodża atrakcje turystyczne w państwie Khmerów z biurem podróży Logos Tour.

Maj 29 2019 04:25PM

Kambodża jest jednym z najchętniej odwiedzanych i interesujących państw w południowo – wschodniej Azji. Leżący na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką kraj, zaraz obok Wietnamu i Tajlandii jest coraz częściej wybieranym kierunkiem podróży wśród turystów z całego świata. Kambodżę zwiedzać można od 1986 roku, a do obowiązkowych punktów na mapie atrakcji turystycznych należą z pewnością takie miejsca jak sama stolica Phnom Penh, czy kompleks świątyń Angkor. Piękne zabytki oraz bogata kultura i tradycja tego państwa z pewnością zachwycą wszystkich odwiedzających.

Phnom penh – stolica Kambodży

Phnom penh to stolica Kambodży, w której znaleźć można ogromną ilość zabytków i muzeów. Kambodża atrakcje turystyczne oferowane przez Logos Tour sprawią, że poznamy wszystkie zabytki zarówno stolicy, jak i najciekawsze miejsc na terenie Kambodży.

W stolicy koniecznie należy odwiedzić pałac królewski wraz z budynkami kompleksu królewskiego, jakimi jest między innymi Srebrna Pagoda. Srebrna Pagoda to wybudowany w 1892 roku zespół świątyń obejmujących m.in. świątynię królewską Preah Vihear Preah Keo Morakot (Wat Preah Keo). W głównym budynku Srebrnej Pagody zlokalizowany jest skarbiec narodowy. Znajdują się tam między innymi złote posągi Buddy oraz kryształowy Budda, który znany jest też pod nazwą kambodżańskiego szmaragdowego Buddy. Nazwa kompleksu wywodzi się od około pięciu tysięcy srebrnych płytek, którymi na rozkaz króla Sihanouka początkowo wyłożona była podłoga świątyni. Po wyjściu ze Srebrnej Pagody przejść można do Muzeum Narodowego, w którym wystawione są ekspozycje królewskich i narodowych strojów oraz królewski baldachim i lektyka, a także dzieła sztuki Khmerów. Kolejną ważną świątynią w stolicy Kambodży jest wzniesiona ok. 1372 roku Wat Phnom Don Penh. Świątynia nazwę swą zawdzięcza jej fundatorce i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Klasztor na górze Pani Penh”.

Kompleks świątynny Angkor

Kompleks świątynny Angkor został wzniesiony pod koniec VIII wieku przez króla Khmerów Jayavarmana II. Każdy z jego następców budował kolejną świątynię, co w rezultacie spowodowało, że na 400 km^2 powstał gigantyczny kompleks kamiennych budowli (między innymi świątyń i kaplic) oraz terenów leśnych i zbiornika wodnego. Cały kompleks wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Świątynia Angkor Wat – jeden z kandydatów do tytułu na Nowy Siódmy Cud Świata

Angkor Wat to największa i najpopularniejsza świątynia w całym kompleksie Angkor. Została wzniesiona przez Surjawarmana II ku czci hinduskiego boga Winszu. Powierzchnia świątyni to ponad 2 km^2, a najwyższa wieża mierzy 65 metrów wysokości. W Angkor Wat zobaczyć można ciągnący się na ponad 900 metrów kamienny korytarz płaskorzeźb, na którym widnieje ponad 200 tysięcy postaci. Przedstawiają one realne sceny z indyjskich eposów Ramajany czy Mahabharaty. Jedno ze słynnych dzieł sztuki Khmerskiej znajdujące się w świątyni przedstawia bogów wraz z demonami ubijających Morze Mleka w celu wydobycia eliksiru nieśmiertelności. Angkor Wat wybudowany był pierwotnie jako świątynia hinduistyczna, jednak Dżajawrman VII przekształcił go w świątynię buddyjską. Wraz z jego śmiercią wszystkie symbole buddyzmu zostały zniszczone lub zamurowane, a świątynia z powrotem stała się miejscem kultu hinduizmu. Nie bez powodu więc Angkor Wat został wpisany na listę kandydatów do tytułów Nowych Siedmiu Cudów Świata.

Angkor Thom – miasto z pałacem królewskim i świątynią Bajon

Angkor Thom to ostatnia stolica cesarstwa Khmerów wybudowana przez króla Dżajawarmana VII. W centralnej części Angkor Thom znajduje się buddyjska świątynia Bajon. W świątyni tej spotkać można rzeźby i płaskorzeźby przedstawiające sceny świeckie związane z panowaniem Dżajawarmana VII oraz religijne sceny i legendy hinduistyczne. Na wieżach świątyni Bajon znajdują się monstrualne rzeźby prawie 200 ludzkich twarzy.

Ta Prohm 

Ta Prohm to położona 1 km od Angkor Thom świątynia wybudowana przez króla Dżajawaramana VII, który zadedykował budynek swojej matce. Jako jedna z nielicznych w kompleksie Angkor świątynia Ta Prohm zachowała zbliżony stan do tego, w jakim została odkryta. Ruiny budynku porastają drzewa, których korzenie oplotły mury kaplic i bibliotek. Sprawia to, że świątynia ta jest chętnie odwiedzanym zabytkiem. Ta Prohm znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO

Taras słoni i Taras Trędowatego Króla

Taras Słoni to jedna z najbardziej zaskakujących budowli Angkor Thom. Znajdują się tam płaskorzeźby słoni na 4-metrowej ścianie, której długość wynosi 350 metrów. Taras ten służył jako punkt widowiskowy defilad wojskowych oraz przemarszu armii triumfującej po zwycięstwie. Kolejny taras, znajdujący się niedaleko Tarasu Słoni to zdobiony płaskorzeźbami taras Trędowatego Króla. Nazwa tej budowli związana jest z posągiem tajemniczego króla znajdującego się na jej szczycie.

Jezioro Tonle Sap – największe jezioro na Półwyspie Indochijskim

Największe jezioro na Półwyspie Indochińskim, którego głębokość oraz powierzchnia zależy od pory roku. Jezioro łączy z Mekongiem rzeka Tonle Sab. Atrakcją Tonle Sap są znajdujące się na jeziorze wsie rybackie oraz osiedla wybudowane na palach.

Kambodża z pewnością zachwyci wszystkich miłośników orientalnej sztuki, kultury  i architektury. Wybierając się w wycieczkę z biurem podróży, odwiedzić można wszystkie najważniejsze i zarazem najpiękniejsze zabytki oraz atrakcje.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Jak zarobić więcej na lokacie?

  Zaledwie 14% Polaków przeznacza swoje środki na inwestowanie w ryzykowne instrumenty...

 • Soki czy kompoty w pracy?

  Przyjęło się, że do obiadów w bardzo wielu domach podawany jest kompot. Wiadomo,...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.