Książka telefoniczna w sieci

Listopad 2 2018 12:35PM

Przed laty mieliśmy papierowe książki telefoniczne i pewnie wiele osób nadal o nich pamięta, jednak współcześnie odeszły już do lamusa. Przede wszystkim zmieniło się to jak poszukujemy informację. Rola internetu została zwiększona w takim stopniu, że prawdopodobnie mało kto się tego mógł spodziewać. Obecnie właściwie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez internetu i wyszukiwarek, w których każdy z nas szuka różnych informacji. Dlatego również książka telefoniczna jako taka przeniosła się własnie do internetu. Zmieniło się również podejście do ochrony danych osobowych i jeśli ktoś zajmuje się taką tematyką to już nie wyobraża sobie książki telefonicznej w takiej papierowej formie, gdzie dane są wyłożone jak na tacy. 

Internetowa książka telefoniczna

Te rozwiązania jakie obecnie są nam proponowane to książki telefoniczne w formie internetowej. Chodzi o specjalne strony, na których budowane są bazy numerów z opisem do kogo taki numer należy. Internetowa książka telefoniczna to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego bardzo wygodnie się korzysta. Wystarczy wpisać osobę czy firmę, której się poszukuje. Wtedy wyszukiwarka poda nam informację o osobach, które znajdują się w bazie internetowej książki telefonicznej i będą odpowiadać danym jakie do niej wpisaliśmy. Internetowa książka telefoniczna jest więc rozwiązaniem dużo wygodniejszym niż ta w formie tradycyjnej, którą trzeba było niekiedy wertować strona po stronie, by w ogóle dało się znaleźć interesujące nas informacje. Internetowa książka telefoniczna jest dużo wygodniejsza, ponieważ dane możemy wygodnie odszukać w systemie wpisując interesujące nas informacje. Filtry jakie są w takiej internetowej książce stosowane sprawiają, że zdecydowanie łatwiej jest odnaleźć interesującą nas osobę.

Różna wielkość baz danych

Obecnie sytuacja wygląda tak, że umieszczenie numeru w książce telefonicznej będzie uzależnione od jego zgody. Jeśli ktoś nie chce, by jego numer był dla innych dostępny to ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych. Dlatego w internetowych książkach telefonicznych znajdują się tylko te numery, co do których właściciele wyrazili zgodę, by tam się znalazły. To niestety w jakieś mierze ogranicza te bazy danych i nie zawsze są one zadowalające dla osób, które szukają konkretnej osoby. Warto więc zwrócić uwagę na to jak przygotowana jest konkretna baza, z której chce się skorzystać i ile będzie tam numerów. Im więcej w bazie numerów tym większa szansa na to, że uda się znaleźć poszukiwaną osobę i internetowa książka telefoniczna się sprawdzi.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.