Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

Styczeń 28 2020 03:30PM

Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają się szukać najlepszych rozwiązań przy minimalnych wydatkach. Dobrym sposobem na optymalizację kosztów sprzętu komputerowego jest wybór laptopów używanych. Zobaczmy, 3 powody, dla których warto wybrać laptopy używane.

Świetna jakość w dobrej cenie

Laptopy używane to zwykle laptopy poleasingowe, które były użytkowane przez 2-3 lata przez pracowników dużych korporacji. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są to produkty z najwyższej półki, a zatem po tych 2-3 latach użytkowania nadal mają świetne parametry techniczne i z powodzeniem mogą służyć jeszcze przez kilka kolejnych lat. Taki sprzęt renomowanych producentów, wśród których dominuje Dell, HP, Lenovo czy Apple nie starzeje się bowiem tak szybko jak sprzęt z niższej półki i dzięki temu jego żywotność jest zdecydowanie dłuższa. Warto zatem porównać laptopy używane renomowanych producentów i nowe produkty w tej samej cenie. W większości przypadków okaże się, że laptopy używane mają lepsze parametry techniczne niż produkty w tej samej cenie prosto ze sklepu.

Gwarancja jak przy zakupie nowego

Biorąc pod uwagę zakup laptopa używanego nie należy szukać sprzętu na własną rękę na portalach ogłoszeniowych. Wybierając tę drogę możemy trafić różnie i taki laptop niekoniecznie będzie wart swojej ceny. Zdecydowanie lepiej poszukać firmy, która specjalizuje się w sprzedaży laptopów używanych, sprawdza je, a potem daje swoją gwarancje na sprzęt. Firma ta oferuje gwarancję 12 miesięczną, a w większości przypadków jest to nawet gwarancja 24 miesięczna, a więc taka sama jak na laptopy nowe, więc ryzyko kupienia sprzętu używanego jest ograniczone do minimum.

Legalne oprogramowanie

Używane laptopy są w większości wyposażone w legalne oprogramowanie. Najczęściej jest to Windows 10 Pro, który jest systemem lepiej dopasowanych do potrzeb osób, które mają w planie używać komputera do celów firmowych. Dzięki temu, że laptop jest od razu wyposażony w ten system, to osoba kupująca komputery do firmy nie musi dodatkowo dokupywać oprogramowania, bo wybierając laptop używany ma go od razu w pakiecie. To nie tylko wygodniejsze, ale i tańsze rozwiązanie niż zakup nowego komputera bez systemu operacyjnego lub z systemem Windows Home, który może być niewystarczający do komputera firmowego.

Jak widać te 3 powody, dla których warto wybrać laptopy używane są na tyle istotne, że osoby szukające sposobów na optymalizację kosztów z pewnością uznają, że to rozsądny wybór.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Obiekt konferencyjny nad morzem

  Wyjazd nad Bałtyk kojarzy nam się przede wszystkim z letnim wypoczynkiem. Coraz...

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.