Najdroższe filmy wytwórni Disneya

Lipiec 29 2019 12:29PM

Ten rok zdecydowanie należy do Disneya. Na ekranach kin pojawia się wiele filmowych wersji popularnych kreskówek, a także kilka innych interesujących produkcji. Wiele z nich pochłonęło mnóstwo pieniędzy, ale przewiduje się, że zarobią znacznie więcej. 25 lat temu na ekranach kin pojawiła się jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających historii Disneya. Natomiast w tym roku animowana historia została ożywiona dzięki fotorealizmowi i animacji komputerowej. Wykorzystanie tych technik sprawiło, że nowa wersja Króla lwa to jeden z najdroższych filmów Disneya.

Wydatki na Króla lwa

Oryginalna historia o dzielnym lwie Simbie również nie należała do najtańszych. Film animowany kosztował wytwórnię 45 milionów dolarów. Jednak nie były to pieniądze wyrzucone w błoto, bowiem historia przyniosła ogromne zyski. Pierwsza część kreskówki przyniosła ogromne zyski, czyli 968,5 miliona dolarów. Tegoroczna wersja wymagała zdecydowanie większych nakładów pieniężnych, ale już wiadomo, że pomoże zarobić wytwórni mnóstwo pieniędzy. Już teraz oczekuje się, że Król lew będzie najbardziej kasowym filmem roku. W końcu dla wielu współczesnych 30-latków taki seans to nostalgiczny powrót do czasów dzieciństwa. Już w pierwszych dniach wyświetlania filmu okazało się, że przewidywania są bardzo realne, a Król lew cieszy się olbrzymią popularnością.

Budżet filmu nie został oficjalnie potwierdzony, ale można przypuszczać, że wynosił on około 250 milionów dolarów. Już dziś możesz się przekonać, jakie są tego efekty i kupić bilet na https://biletyna.pl/film. Na co jednak została wydana taka suma pieniędzy? Na kwotę 250 milionów dolarów składa się wiele elementów. Przede wszystkim piosenki do filmu wykonuje Beyonce, która obecnie jest jedną z najdroższych piosenkarek na świecie. Można się więc domyślić, że muzyka pochłonęła znaczną część budżetu. Jednak kosztownych wydatków związanych z realizacją najnowszej wersji Króla lwa jest dużo więcej. Słynna piosenkarka udzieliła również głosu Nali, czyli ukochanej głównego bohatera. Mufasa ponownie przemówi głosem Jamesa Earla Jonesa, co również wiąże się ze sporymi wydatkami. Simbę dubbinguje Donald Glover, a irytującego Zazu John Oliver.

Najdroższe filmy Disneya

Wydawać by się mogło, że to właśnie Król lew jest najdroższym filmem Disneya. Jednak to błędne przekonanie! Najdroższym filmem wyprodukowanym przez Disneya był Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Jego koszt produkcji to 300 milionów dolarów, a to sprawia, że jest to ogólnie najdroższy film w historii kina. Jednak w tym roku został on zdetronizowany przez film Avengers: Endgame, którego produkcja pochłonęła 350 milionów dolarów.

Natomiast najbardziej kosztownym animowanym filmem Disneya okazał się Zaplątani. Współczesna wersja historii o Roszpunce kosztowała 260 milionów dolarów. Jednak wytwórnia na pewno tego nie żałowała, ponieważ film zarobił 591,8 milionów dolarów. W tym roku na ekrany kin trafia kilka równie drogich animacji, m.in. Toy Story 4.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • W branży transportowej jest 100 tys. wakatów

  Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100...

 • Firmom coraz trudniej pozyskiwać pracowników

  Stopa bezrobocia w Polsce spadła poniżej 7 proc. Według metodologii Eurostatu...

 • Coraz częściej to pracownicy wybierają pracodawcę

  Najniższe od niemal 27 lat bezrobocie  w Polsce powoduje, że punkt ciężkości...

 • Polacy coraz częściej za pracą jeżdżą do Czech

  Choć najwięcej Polaków na emigracji zarobkowej spotkać można w Wielkiej...

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  81 proc. pracowników centrów usług wspólnych wiąże swoją dalszą karierę...

 • Bezrobocie będzie dalej spadać. W wakacje może paść kolejny rekord

  Według Głównego Urzędu Statystycznego maj był kolejnym miesiącem spadków bezrobocia....

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.