Narzędzia do namierzania telefonów komórkowych

Czerwiec 29 2018 03:20PM

Telefon komórkowy jest niezwykle pomocnym narzędziem, które przydaje się nam w wielu różnych, codziennych czynności. Trudno nie zgodzić się z tym, że bez niego nasze życie codzienne było znacznie trudniejsze i o wiele mniej wygodne. Z korzystaniem z telefonu wiążą się jednak pewne problemy, czy nawet zagrożenia. Wielu ludzi obawia się przede wszystkim tego, że ich telefon może być wykorzystywany do ich śledzenia. W końcu wszystkie telefony są stale podłączone do globalnej sieci. Istnieje wiele teorii na to, że namierzanie telefonu komórkowego jest stale praktykowane – chociażby przez różne służby.

Zobacz: Jak Postępować Po Zgubieniu Lub Kradzieży Smartfona?

W samym internecie możemy znaleźć wiele narzędzi, które teoretycznie pozwalają nam na coś takiego. Czy jednak rzeczywiście jest się czego obawiać? Warto zapoznać się z tym tematem nieco bliżej. Okazuje się bowiem, że namierzanie telefonu komórkowego to dość szeroka dziedzina. Z jednej strony w niektórych sytuacjach jest to możliwe, ale z drugiej – nie wygląda to tak, jak wyobraża sobie wielu ludzi.

Czy strony do namierzania telefonów są skuteczne?

W pierwszej kolejności należy rozwiać mit dotyczący stron internetowych, które oferują namierzanie telefonu komórkowego. W sieci znajdziemy ich obecnie całe mnóstwo. Teoretycznie ich zasada działania jest bardzo prosta, bowiem wystarczy w nich podać tylko numer telefonu który chcemy namierzyć, aby otrzymać jego lokalizację. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, to powinien omijać wszystkie takie strony z daleka. Nie mają one prawa działać, bowiem namierzanie telefonu w taki sposób jest niemożliwe. Przede wszystkim, numer nigdy nie jest przypisany do konkretnego telefonu, zatem posiadanie tylko takiej informacji nic nam nie da. Strony te istnieją jedynie po to, aby wykorzystywać łatwowierność internautów i czerpanie z niej zysków.

Namierzanie telefonu komórkowego – niemożliwe?

Trudno jest zatem mówić o realnej możliwości namierzania telefonu komórkowego i szybkiego ustalania jego lokalizacji. Istnieje właściwie jedyna opcja w tej kwestii. Są nią specjalne aplikacje, które instaluje się na smartfonach i które rzeczywiście mogą podawać lokalizację danego telefonu. Oczywiście, sama zasada ich działania z góry przekreśla szanse na anonimowe śledzenie drugiej osoby, ale nie taki jest ich cel. Są one niezwykle przydatne w przypadku nieoczekiwanych sytuacji, takich jak zgubienie czy kradzież telefonu. Jeśli na zgubionym smartfonie była zainstalowana taka aplikacja, to wystarczy zalogować się na nią na jakimkolwiek innym urządzeniu, aby podała ona dokładne położenie telefonu. Aplikacje tego typu są przydatne również dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, gdzie chodzą ich dzieci – taka rodzicielska kontrola faktycznie może być bardzo skuteczna. Jest to jednak właściwie jedyny dostępny sposób na śledzenie telefonu komórkowego. Osoby, które stale się tego obawiają i myślą, że ktoś może na zawołanie poznać ich aktualną lokalizację nie mają powodu do strachu. Korzystanie z telefonu komórkowego pod tym względem jest w stu procentach bezpieczne.

Materiał zewnętrzny, zgubionytelefon.pl

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

  Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie....

 • Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

  Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych,...

 • Na popularności zyskuje budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe nie jest już symbolem architektury tymczasowej. Tą metodą...

 • Jak wygląda kontener mieszkalny?

  Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery...

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.