Ocieplenie poddasza – jakie rozwiązanie wybrać?

Czerwiec 5 2018 12:30PM

Jeśli ktoś zastanawia się nad ociepleniem poddasza a jednocześnie ważne są dla niego oszczędności związane z niskim zużyciem ciepła to na pewno warto zapoznać się z odpowiednia izolacją termiczną. Jest to między innymi oferowana pianka poliuretanowa. To świetny produkt, którego cechy postaramy się pokazać w tym właśnie wpisie. Przedstawiciel izosolux.pl powie między innymi o tym jakie cechy ma ta właśnie propozycja.

Pianka PUR – wysoka efektywność energetyczna

Ocieplenie poddasza z pianką pur może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o mniej więcej 40-60 procent. Bezpośrednio wpływa to na niższe rachunki i mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. Cena wykonania natrysku jest wyższa niż koszt tradycyjnej izolacji, ale oszczędności jakie uda się wypracować na przestrzeni lat to dla inwestorów szansa na całkowite niwelowanie tych kosztów, rekompensata będzie zadowalająca.

Powietrzna szczelność

To parametr, który będzie określał ile litrów powietrza przechodzi przez kopertę budynku przy tym jak zachowana jest standardowa różnica ciśnień powietrza pomiędzy wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym. W domach z wysoką sprawnością energetyczną to najważniejszy parametr, który będzie determinował możliwe do uzyskania efekty ekonomiczne wykonywanego ocieplenia z pianką PUR. Ocieplenie pianką poddasza pozwala na uszczelnienie koperty budynku na przedmuchy powietrza, dzieje się tak ponieważ izolacja wytwarzana na miejscu aplikacji będzie wypełniać bardzo dokładnie szczeliny, pustki powietrzne i inne trudne do zaizolowania przestrzenie. Przylegać będzie bardzo szczelnie do krokwi, uniemożliwia zimnemu powietrzu z zewnątrz dostanie się do wnętrza obiektu. Trójwymiarowa matryca komórek tworzy półsztywną skuteczna barierę termiczną.

Oddychanie – otwartokomórkowa pianka poliuretanowa pozwala na „oddychanie” (czyli transfer wilgoci z wnętrza) budynku.

Rozwiązanie uniwersalne

Z tym jednym produktem będzie można skutecznie ocieplać praktycznie każda przegrodę. Zaczynając od poddasza przez ściany szkieletowe, sufity, podłogi a także ściany fundamentowe.

Natrysk piany będzie odbywał się bezpośrednio na membranę, deski czy inaczej przygotowaną powierzchnię, dlatego można powiedzieć, że to opcja, która nie jest uciążliwa i dlatego dobrze będzie się sprawdzać. Ocieplanie pianką poliuretanową będzie można wykonać nawet na powierzchniach o bardzo skomplikowanych kształtach, tych, które są szczególnie trudnodostępne.

Jeśli chodzi o pianke PUR to ocieplenie wykonuje się bardzo sprawnie. Zazwyczaj jest tak, że prace wykonuje się tego samego dnia i konczy tego samego dnia. Zaraz po wykonaniu natrysku będzie można przystąpić do dalszych prac.

Przyjazność dla zdrowia – ocieplenie poddasza z pianka PUR nie będzie powodować złego wpływu na człowieka. Wykonanie natrysku pianki nie powoduje pylenia, nie powoduje podrażnienia dróg oddechowych oraz śluzówek. W fazie eksploatacji budynku zapewnia to wyższą jakośc powietrza wewnątrz budynku w porównaniu z izolacją tradycyjną, ponieważ drobny pył z połamanych włókien nie będzie się przedostawał do powietrza.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

  Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie....

 • Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

  Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych,...

 • Na popularności zyskuje budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe nie jest już symbolem architektury tymczasowej. Tą metodą...

 • Jak wygląda kontener mieszkalny?

  Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery...

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.