Ocieplenie poddasza – jakie rozwiązanie wybrać?

Czerwiec 5 2018 12:30PM

Jeśli ktoś zastanawia się nad ociepleniem poddasza a jednocześnie ważne są dla niego oszczędności związane z niskim zużyciem ciepła to na pewno warto zapoznać się z odpowiednia izolacją termiczną. Jest to między innymi oferowana pianka poliuretanowa. To świetny produkt, którego cechy postaramy się pokazać w tym właśnie wpisie. Przedstawiciel izosolux.pl powie między innymi o tym jakie cechy ma ta właśnie propozycja.

Pianka PUR – wysoka efektywność energetyczna

Ocieplenie poddasza z pianką pur może zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o mniej więcej 40-60 procent. Bezpośrednio wpływa to na niższe rachunki i mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. Cena wykonania natrysku jest wyższa niż koszt tradycyjnej izolacji, ale oszczędności jakie uda się wypracować na przestrzeni lat to dla inwestorów szansa na całkowite niwelowanie tych kosztów, rekompensata będzie zadowalająca.

Powietrzna szczelność

To parametr, który będzie określał ile litrów powietrza przechodzi przez kopertę budynku przy tym jak zachowana jest standardowa różnica ciśnień powietrza pomiędzy wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym. W domach z wysoką sprawnością energetyczną to najważniejszy parametr, który będzie determinował możliwe do uzyskania efekty ekonomiczne wykonywanego ocieplenia z pianką PUR. Ocieplenie pianką poddasza pozwala na uszczelnienie koperty budynku na przedmuchy powietrza, dzieje się tak ponieważ izolacja wytwarzana na miejscu aplikacji będzie wypełniać bardzo dokładnie szczeliny, pustki powietrzne i inne trudne do zaizolowania przestrzenie. Przylegać będzie bardzo szczelnie do krokwi, uniemożliwia zimnemu powietrzu z zewnątrz dostanie się do wnętrza obiektu. Trójwymiarowa matryca komórek tworzy półsztywną skuteczna barierę termiczną.

Oddychanie – otwartokomórkowa pianka poliuretanowa pozwala na „oddychanie” (czyli transfer wilgoci z wnętrza) budynku.

Rozwiązanie uniwersalne

Z tym jednym produktem będzie można skutecznie ocieplać praktycznie każda przegrodę. Zaczynając od poddasza przez ściany szkieletowe, sufity, podłogi a także ściany fundamentowe.

Natrysk piany będzie odbywał się bezpośrednio na membranę, deski czy inaczej przygotowaną powierzchnię, dlatego można powiedzieć, że to opcja, która nie jest uciążliwa i dlatego dobrze będzie się sprawdzać. Ocieplanie pianką poliuretanową będzie można wykonać nawet na powierzchniach o bardzo skomplikowanych kształtach, tych, które są szczególnie trudnodostępne.

Jeśli chodzi o pianke PUR to ocieplenie wykonuje się bardzo sprawnie. Zazwyczaj jest tak, że prace wykonuje się tego samego dnia i konczy tego samego dnia. Zaraz po wykonaniu natrysku będzie można przystąpić do dalszych prac.

Przyjazność dla zdrowia – ocieplenie poddasza z pianka PUR nie będzie powodować złego wpływu na człowieka. Wykonanie natrysku pianki nie powoduje pylenia, nie powoduje podrażnienia dróg oddechowych oraz śluzówek. W fazie eksploatacji budynku zapewnia to wyższą jakośc powietrza wewnątrz budynku w porównaniu z izolacją tradycyjną, ponieważ drobny pył z połamanych włókien nie będzie się przedostawał do powietrza.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.