Pianka poliuretanowa

Lipiec 9 2018 09:44AM

Budowa bądź remont domu to nie lada wyzwanie, spędzające sen z powiek wielu osobom. Cały proces, począwszy od wybrania odpowiedniej ekipy, przez projekt, aż po zakup odpowiednich materiałów zajmuje wiele czasu i energii. Trzeba rozważyć wiele przeróżnych opcji oraz poznać ich wady i zalety. Jednym z dylematów podczas generalnej renowacji mieszkania jest wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje pianka poliuretanowa. Jakie korzyści niesie jej zastosowanie i jaki jest cena za kg pianki, a jaka cena za m2?

Pianka poliuretanowa – co musisz wiedzieć?

Pianka poliuretanowa składa się z dwóch głównych surowców, jakimi jest poliizocyjanian oraz poliol. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom oraz łatwości aplikacji stanowi świetny materiał izolacyjny. Pianka wszechstronnie stosowana jest przy uszczelnianiu drzwi, okien, elementów instalacji, na przykład wodno-kanalizacyjnej. Ponadto stosuje się ją do wygłuszania ścianek działowych, podłóg, poddaszy, dachów oraz wypełniania szczelin w złączach stropowych i ściennych.

Zaletą pianki poliuretanowej jest jej niepalność oraz samogasnący charakter, dzięki czemu przy wystąpieniu pożaru, płomień na powierzchni materiału gaśnie po ustaniu jego źródła. Pianka jest gwarancją trwałości, oszczędności energii oraz bezpieczeństwa. Ze względu na swoją budowę oraz właściwości, zastosowanie znajduje w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Zastosowanie pianki poliuretanowej pozwala całkowicie wyeliminować ryzyko powstania nieszczelności, zabezpiecza materiały drewniane przed pleśnią, a metalowe przed korozją. Ponadto stanowi bardzo dobre tworzywo termoizolacyjne.

Pianka na bazie poliuretanu nadawać będzie się do każdej powierzchni, dzięki temu, że dopasowuje się znakomicie do różnych, nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Dodatkowo tworzy barierę ochronną nie dopuszczając do wystąpienia wilgoci. Dzięki swojej wysokiej izolacyjności, nie przepuszcza zimnego powietrza, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania.

Pianka poliuretanowa – cena za kg

Wybierając materiał izolacyjny, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego właściwości, ale także zorientować się w cenie. Szukając ceny za kg pianki poliuretanowej można znaleźć różne sprzeczne informacje, w odmiennych przedziałach cenowych. Niestety nie zawsze odszukane wartości mogą być miarodajne. Bowiem nie jest to często koszt gotowej izolacji. Należy doliczyć również między innymi marżę osoby, która wykona usługę. To tak naprawdę wykonawca izolacji określa cenę i jest odpowiedzialny za to, by spełnione były określone parametry.

Pianka poliuretanowa – cena za m2

Cena za m2 pianki poliuretanowej zależy od grubości izolacji, jaką chcemy uzyskać. Kwoty na rynku kształtują się różnie. Liczy się jej objętość, a także często miejsce, w którym wykonywana jest usługa. Znaleźć można zestawienia pokazujące kształtowanie się cen w zależności od regionu kraju. Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość oraz trwałość materiału – od tego również zależy ostateczna cena.

Pianka poliuretanowa w sprayu

Na rynku dostępne są pianki poliuretanowe w sprayu. Wykorzystuje się je przy uszczelnianiu niewielkich powierzchni różnego rodzaju, takich jak: drewno, metal, beton, tynk, cegła czy tworzywa sztuczne. Stosowane są do izolacji i montażu parapetów, drzwi, okien lub też wypełniania szczelin. Praktyczny aplikator pistoletowy ułatwia i zapewnia dokładną aplikację.

Pianka poliuretanowa stanowi doskonały środek izolacyjny. Pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania oraz zapewnia szczelność i trwałość na wiele długich lat.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.