Praca online – o czym trzeba pamiętać

Maj 29 2018 09:34PM

Mobilność w ostatnich kilku latach stała się dla nas codziennością. Tym samym możliwości jakie otrzymujemy na wielu płaszczyznach mogą być niekiedy zaskakujące. Internet pozwala na szybką i sprawną komunikację niezależnie od tego gdzie się znajdujemy i co robimy. Między innymi dlatego w ostatnich latach również praca online zaczęła budzić coraz większe zainteresowanie. Każdy chce być panem swojego losu i korzystać ze wszelkich możliwych ułatwień, tak by codzienność stawała się prostsza. Nie da się zaprzeczyć, że wykonywanie pracy online to właśnie szansa na niezależność, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że tak wiele osób chce z takiej formy zatrudnienia skorzystać. Czy jednak praca w domu będzie dla każdego odpowiednim rozwiązaniem?

Możliwości zatrudnienia online

Praca online to korzystne rozwiązanie zarówno dla osoby zatrudnionej, która może wygodnie zarządzać swoim czasem jak i też dla pracodawcy, który unika konieczności organizowania stanowiska pracy, co rzecz jasna wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego coraz więcej firm korzysta z takich możliwości i daje taką opcje zatrudnienia. O ile jeszcze kilka lat temu zakres zawodów, w których istniała możliwość pracy online był ograniczony, o tyle dziś branży, w których można liczyć na taką pracę jest cała masa. Przygotowywanie treści na strony internetowe, programowanie, architektura, blogowanie, prowadzenie kanałów na youtube, prowadzenie sklepu internetowego, transkrypcja, tłumaczenia – to tylko cześć popularnych w pracy online zajęć. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi online firma może zlecić w pracy online praktycznie wszystkie zadania, jeśli tylko usługa nie jest powiązana z bezpośrednim kontaktem z klientem.

Praca online – zalety

Oczywiście największa zaleta zatrudnia w formie online to możliwość komfortowego zarządzania swoim czasem. Przy takiej pracy zazwyczaj nie ma znaczenia w jakich godzinach pracujemy, najważniejsza jest wykonana praca w określonym terminie, dla zlecającego nie ma znaczenia w jakich godzinach realizowaliśmy konkretne zlecenie. Większość z nas jako zaletę wymieni również możliwość pracowania w dowolnym miejscu. Z jednej strony nie musimy wychodzić z mieszkania i oszczędzamy czas i pieniądze na dojazdy. Z drugiej strony jeśli pojawia się taka potrzeba i musimy być w innym mieście dla wykonywanej pracy nie ma to znaczenia. Jedyne co będzie nam potrzebne to stały dostęp do internetu.

Nie tylko zalety

Jeśli zainteresujemy się pracą online na pierwszy rzut oka może się nam wydawać, że to zajęcie, które ma wyłącznie zalety. Jednak nie można mówić o samych zaletach tego typu pracy. Trzeba zwrócić uwagę na pewne istotne aspekty, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli chcemy tego typu pracę wykonać. Przede wszystkim praca online to konieczna samodyscyplina i samoorganizacja. Brak określonych godzin pracy, miejsca pracy sprawia, że nie ma nad nami kontroli poza terminem oddania zleceń. Dlatego osoba, która chce podjąć się tego typu pracy powinna mieć świadomość, że musi sama dobrze się organizować, mieć odpowiedni sposób planowania pracy, by zawsze zdążyć z terminem wykonania. Oprócz tego trzeba pamiętać, że nawiązując współpracę przez internet nie zawsze wiemy, z kim tak naprawdę pracujemy. Obecnie, gdy praca online jest już tak popularna zdecydowanie mniej jest przypadków oszustów, jednak nadal mogą pojawić się potencjalni pracodawcy, z którymi nie będzie kontaktu po wykonaniu zlecenia czy osoby szukające naiwniaków, którzy zgodzą się na przelew czy sms za dostęp do zleceń. Zanim więc podejmiemy decyzje o współpracy online warto dobrze sprawdzić wybieraną firmę, czy jest zarejestrowana, skontrolować opinie innych osób na jej temat.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Skup złomu złota

  Biżuteria często traci swój urok. To rzecz nabyta, która z wiekiem podoba się...

 • Popularne stały się inwestycje w dzieła sztuki, alkohole czy zabytkowe auta

  Inwestycje w sztukę, wino, zabytkowe auta czy numizmaty – tego typu alternatywne...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.