Praca przez Internet – wady i zalety

Maj 7 2018 08:41PM

W miarę swojego rozwoju Internet staje się narzędziem, które może nam służyć do coraz większej ilości rzeczy. O ile na początku był on przeznaczony głównie do komunikacji oraz przesyłania informacji na duże odległości, o tyle dziś został w nim wykreowany praktycznie alternatywny świat, w którym możemy oddawać się wielu różnym aktywnościom. Współczesny Internet służy nam do komunikowania się, dzielenia się z innymi różnymi informacjami, do rozrywki, nauki, robienia zakupów czy pracy. Właśnie praca przez Internet jest tematem, którym warto zainteresować się szczególnie. Cieszy się ona coraz większą popularnością, choć ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Fakt, możemy doszukać się w niej różnych wad, ale nie można też zapominać o wielkiej liczbie zalet tego rozwiązania.

 

Praca przez Internet – najczęściej wybierane zawody

Na samym początku trzeba ustalić, jakimi dokładnie pracami można zajmować się przez Internet. Wirtualny świat daje nam co prawda wielkie możliwości, ale siłą rzeczy nie wszystkim jesteśmy w stanie zajmować się zdalnie. Istnieje obecnie kilka podstawowych zawodów, które są wykonywane przez Internet.

 • Zdalnie można zajmować się na przykład szeroko pojętym copywritingiem. W Internecie panuje duże zapotrzebowanie na autorów, którzy potrafią przygotowywać treści na zamówienie. Praca ta potrafi być bardzo ciekawa, bowiem tworząc profesjonalne artykuły na wiele tematów musimy siłą rzeczy dobrze się przygotowywać i zdobyć pewną wiedzę w danej dziedzinie.
 • Przez Internet często pracują też graficy komputerowi. Jest to kolejna branża, w której panuje spore zapotrzebowanie na specjalistów. Dobrych grafików szukają chociażby firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych. Zlecenia można przyjmować zdalnie, jako freelancer.
 • Zawodem, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność jest także programista. W dobie aplikacji mobilnych i bardzo rozbudowanych stron internetowych umiejętność programowania jest niezwykle ceniona. Również w tym przypadku możliwe jest przyjmowanie zleceń w pełni przez Internet.

Wypisane powyżej zawody są jedynie przykładami. Internet daje nam naprawdę szerokie możliwości – za jego pośrednictwem można również prowadzić wiele typów działalności gospodarczej.

Praca przez Internet – zalety

Praca przez Internet niewątpliwie posiada wiele zalet, dzięki którym rozwiązanie to dla niektórych ludzi jest wręcz idealne. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

 • Nienormowany czas pracy. Pracując przez Internet, robimy to z reguły we własnym domu i przyjmujemy wolne zlecenia. W ten sposób sami ustalamy, w jakich dokładnie godzinach chcemy się tym zajmować i mamy znacznie większe możliwości przy ustalaniu własnego planu dnia.
 • Możliwość stworzenia osobistej przestrzeni do pracy. Skoro pracujemy w domu, to nie musimy wykonywać naszych obowiązków w biurze zaprojektowanym przez kogoś innego. Możemy sami stworzyć takie miejsce i dostosować je do naszych indywidualnych potrzeb.
 • Mobilność. Pracę przez Internet możemy wykonywać w dowolnym miejscu – nawet będąc na wakacjach.

Praca przez Internet – wady

Wspomniany wcześniej nienormowany czas pracy może być tu jednocześnie wielką wadą. Niekiedy trudno jest samodzielnie zorganizować się na tyle, aby nasz dzień był faktycznie uporządkowany. Praca przez Internet jest również zwykle dość „samotna” – nie mamy tu żadnych współpracowników, z którymi moglibyśmy chociaż chwilę porozmawiać w czasie przerwy, co na wielu ludzi działa bardzo demotywująco. Do tego w przypadku większości zawodów trzeba samodzielnie starać się o wyszukiwanie zleceń, co też może być nieco problematyczne.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.