Seriale Marvela bez supermocy

Październik 31 2019 11:42AM

Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali lub filmów należących do Marvel Cinematic Universe. Studio Marvel, powstałe pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku, rozpoczęło swoją działalność od tworzenia komiksów. Postacie powstałe dzięki pracy ich studia, są nieodłącznym elementem popkultury, mowa tu na przykład o Spider-manie czy też Iron-Manie. Komiksy te do dziś mają swoją wierną rzeszę fanów na całym świecie. Studio postanowiło jednak pójść o krok dalej, tworząca całe uniwersum ekranizacji postaci, których historie wcześniej ukazywały się na papierze. Większość superbohaterów przedstawionych w filmach czy też komiksach posiada jakieś nadprzyrodzone zdolności, czy to chodzenie po ścianach, lewitacja czy też inne „super-wariacje”. Na przestrzeni lat powstało również parę historii o bohaterach, którzy nie mieli tyle szczęścia i mają do dyspozycji normalny arsenał zdolności jak każdy z nas, lub też mają nawet jakieś deficyty. To, jak można to nazwać, bardziej realne podejście do tematu superbohatera również cieszy się ogromną pupularnością.

Seriale Marvela bez supermocy

Jednym z pierwszych takich seriali był „Punisher” stworzony na zamówienie platformy streamingowej Netflix, oparty oczywiście na komiksach Marvela o tym samym bohaterze. Jest to historia weterana wojennego, Franka Castle, który na skutek spisku traci swoją rodzinę w brutalny sposób. Postanawia on zemstę na wszystkich zamieszanych w wydarzenia, które doprowadziły do tragedii jego rodziny. Jego szkolenie żołnierskie i nieugięta siła woli, to jedyne „supermoce” jakimi dysponuje ten bohater. Nie jest to pierwsza ekranizacja tego komiksu, wcześniej pojawił się również film o tym samym tytule, w którym to John Travolta odgrywał rolę głównego bohatera. Film nie odniósł jednak znacznego sukcesu. Natomiast wspomniany wcześniej serial, cieszy się popularnością na całym świecie, nie tylko ze względu na ludzkie podejście, jakim się wykazuje, ale również za niesamowitą grę aktorska. Jon Bernthal, wcielający się w tytułową rolę, pasuje idealnie do roli zdruzgotanego mściciela. Ogromnie ważny jest tutaj również wątek psychologiczny, Castle nie jest tylko maszyną do zabijania, ale człowiekiem z krwi i kości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat serialu „Punisher”, zajrzyj tutaj https://kino.pinbook.pl/akcja/punisher-online  Innym tytułem wartym obejrzenia, również zrealizowanym przez platformę Netflix, jest Daredevil. Serial opowiada historię Matta Murdocka, niewidomego prawnika, który za dnia walczy z przestępczością w garniturze, w nocy natomiast wyrusza na łowy aby stawić czoła złu.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Elektryk – fachowa pomoc na każdą awarię

  Przedświąteczne porządki osiągają punkt krytyczny, ciasto piecze się w piekarniku,...

 • Kiedy praca staje się uzależnieniem

  Uzależnienie od pracy, często nazywane pracoholizmem, jest prawdziwym stanem zdrowia...

 • 5 najbezpieczniejszych miejsc do podróży i zwiedzania w świecie po koronawirusie

  Za oknem coraz goręcej, a to oznacza, że nadchodzą letnie, upalne dni. Krótsze...

 • Różne rodzaje tektur dla różnych produktów – sprawdź nasze sugestie

  Opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury różnej grubości. Im więcej...

 • Zabezpiecz swój smartfon – jak wybrać etui i szkło ochronne?

  Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, nie dziwi więc...

 • Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

  Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.