Smartfony Xiaomi MI

Czerwiec 17 2019 08:41PM

Chińscy producenci telefonów uchodzą cały czas za swoistą drugą ligę w świecie smartfonów. Laicy wciąż są przekonani, że chiński telefon to tańsza wersja urządzeń oferowanych przez Samsunga czy Apple, w przypadku której szereg kompromisów i pewnie spora dawna niedopracowania spowodowały, że można zawojować świat ceną. Prawda jest jednak taka, że wszyscy tacy malkontenci ostatnie 10 lat spędzili najpewniej schowani gdzieś pod kamieniem. Xiaomi MI to marka należąca do czwartego pod względem wielkości producenta Smartfonów, który bynajmniej nie zamierza ustępować w żadnym względzie swoim konkurentom. Xiaomi MI to pełnoprawne flagowce.

Odrobina historii

Największym wrogiem Xiaomi MI jest właśnie przeświadczenie o niższości tych urządzeń w stosunku do rozwiązań chociażby od japońskiego Sony. Jeśli jednak ktoś zna odrobinę historii, odium chińskiego rynku jako producenta niedoskonałych kopii powinien go paradoksalnie przekonać, że warto jest Xiaomi MI zaufać. Sony, podobnie jak większość japońskich gigantów tworzących obecnie technologie trudne do odróżnienia od magii, zaczynał dokładnie tak samo, jak chińskie firmy. Mówiąc wprost, firmy te były tanimi podwykonawcami dla zachodnich koncernów i nie interesowały się potem patentami. Po prostu poprzez kopiowanie uczyli się nowych technologii, a potem zaczęli je samodzielnie rozwijać.

Bardzo podobnie stało się w przypadku Xiaomi MI, z której to serii pierwszy smartfon oskarżany był w zasadzie o skopiowanie rozwiązań z wyjątkowo udanego modelu firmy Apple. Sytuacja była wręcz komiczna, ponieważ skala kopiowania nie pozwalała specjalnie na wypieranie się tego faktu, ale równocześnie jakość kopii była zdumiewająca, funkcjonalność nie była w żaden sposób ograniczona, obecność Androida w zastępstwie iOS dawała telefonowi przewagę technologiczną, a cena urządzenia była niższa od amerykańskiego produktu o dobre 40%. To właśnie pierwszy smartfon Xiaomi MI sprawił, że Xiaomi wypłynęło na szerokie wody.

Tanie flagowce

W naszym kraju telefony Xiaomi znamy głównie z serii Redmi, która przeznaczona jest dla niewymagających klientów, którzy za rozsądne pieniądze chcą mieć sensowny telefon. Xiaomi MI celuje w klientów z najbardziej zasobnym portfelem i ze zdecydowanie większymi wymaganiami. Porównania z telefonami Apple’a wcale nie są tutaj nie na miejscu i można uczciwie powiedzieć, że flagowce Xiaomi MI oferują dzisiaj co najmniej tyle samo, co flagowce z USA, a cena to już mniej niż połowa tego, czego żądają Amerykanie.

Najważniejsze atuty Xiaomi MI to:

 • Potężne procesory i najmocniejsze układy graficzne;
 • Własne technologie do rozpoznawania twarzy;
 • Znakomita jakość wykonania i zastosowane materiały;
 • Duże wyświetlacze o ogromnej rozdzielczości;
 • Znakomita jakość zdjęć;
 • Aktualny design;
 • Gwarantowane aktualizacje systemu operacyjnego.

Decydując się na telefon z serii Xiaomi MI nie musimy się zastanawiać, na jakie kompromisy jesteśmy w stanie się zgodzić. Xiaomi MI to pełnoprawne flagowce, czyli telefony mogące bez ograniczeń konkurować z innymi topowymi rozwiązaniami konkurencji.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.