Szybka paczka do UK – jak to zrobić?

Lipiec 25 2018 12:34PM

Ogromne ilości listów i paczek wysyłanych do Wielkiej Brytanii to zjawisko, które nie dziwi już pracowników urzędów pocztowych firm kurierskich. Czy przy zwiększonym ruchu przesyłek zagranicznych nasza paczka ma szansę dotrzeć do adresata w ciągu zaledwie kilku dni roboczych?

Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego, już w 2016 r. liczba Polaków mieszkających w UK przekroczyła milion (źródło: http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ons-ponad-milion-polakow-w-wielkiej-brytanii,766918.html). Nawet „Brexit” nie zniechęcił naszych rodaków do poszukiwania pracy na Wyspach. Nie dziwi więc wzmożony ruch w placówkach pocztowych i kurierskich, związany z wysyłaniem paczek do rodziny i znajomych w UK. Co zrobić, aby paczka, która powinna pilnie trafić na miejsce, nie utknęła gdzieś między innymi przesyłkami i w porę dotarła do celu?

Co wybrać – pocztę czy kuriera?

Jeżeli masa naszej przesyłki nie przekracza 1 kg, możemy jako sposób jej nadania wybrać przesyłkę listową – najlepiej poleconą priorytetową. Wówczas możemy śledzić jej drogę do celu, a nadanie statusu priorytetu skróci czas dostawy. Cena takiej przesyłki zależy od jej przedziału wagowego, ale nie wyniesie więcej niż 34,60 zł. Poczta Polska deklaruje, że przesyłka powinna dotrzeć do adresata w ciągu 3 dni – jednak nie ma na to gwarancji.

Jeśli przesyłka ma masę większą niż 1 kg, wybieramy paczkę priorytetową. Wówczas koszt rośnie z każdym kolejnym kilogramem i wynosi przykładowo 62 zł za paczkę do 2 kg, 67 zł – do 3 kg, 84 zł – do 5 kg itd. Tutaj niestety także nie mamy pewności, że paczka dotrze do celu w deklarowanym czasie. Takiej gwarancji mogą udzielić natomiast niektóre firmy kurierskie – za odpowiednią dopłatą. Może się jednak okazać, że dopłata ta jest stosunkowo niewielka, biorąc pod uwagę fakt, że cena przesyłki kurierskiej nie rośnie z każdym kolejnym kilogramem. Może się więc okazać, że nadanie paczki kurierem będzie opcją tańszą niż wysłanie jej pocztą.

Porównanie usług

Aby nie zagubić się w gąszczu ofert, najlepiej skorzystać z portalu, na którym możliwe jest porównanie cen i warunków kilku firm, np. euro-paka.pl. Wystarczy wpisać wymiary i masę przesyłki oraz kraj i kod pocztowy miejsca, do którego będzie nadana. Wówczas otrzymamy listę ofert z cenami i czasem dostawy. Niektórzy kurierzy mogą zagwarantować dostarczenie przesyłki nawet już następnego dnia roboczego, choć koszt takiej usługi jest wyższy niż standardowej. Na przykład firma UPS oferuje trzy usługi priorytetowe: Express, Express Plus i Express Saver oraz ekonomiczną usługę standard (w tym przypadku paczka dotrze na miejsce w ciągu 3–5 dni).

Decydując się na usługę priorytetową kuriera, zyskujemy pewność, że przesyłka dotrze na miejsce szybciej niż wysłana pocztą. Warto rozważyć taką opcję przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na czasie.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Słabnie koniunktura na europejskich rynkach nieruchomości. Wyjątkiem jest Polska

  Aktywność zagranicznych inwestorów na polskim rynku nieruchomości wciąż rośnie....

 • Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

  Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych,...

 • Na popularności zyskuje budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe nie jest już symbolem architektury tymczasowej. Tą metodą...

 • Jak wygląda kontener mieszkalny?

  Czy mieszkanie w kontenerze może być wygodne? Okazuje się, że współczesne kontenery...

 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Portugalii?

  Co roku odpoczywasz w słonecznej Portugalii? Zamiast rezerwować pokoje w hotelach,...

 • Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

  Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.