Szybki i bezpieczny wybór dostawcy prądu

Lipiec 23 2019 05:54PM

Obecnie w Polsce działa wiele firm zajmujących się dostawą energii elektrycznej do mieszkań, domów i przedsiębiorstw. Konkurencja stale wzrasta i zachęca coraz to bardziej kuszącymi ofertami. W celu ułatwienia wyboru ,,najkorzystniejszego’’ dostawcy prądu skorzystać można z porównywarki cen prądu. Porównywarka cen prądu jest całkowicie bezpłatna i pozwala na przejrzyste zobrazowanie ile pieniędzy można zaoszczędzić na rachunkach za prąd wybierając konkretnego dostawcę energii. Dodatkowym udogodnieniem po przejściu przez bezpłatny formularz są informacje dotyczące warunków, na jakich można podpisać umowę np. czas trwania umowy i sposób jej wypowiedzenia, wybór stawki za prąd. Dzięki klarownej porównywarce cen prądu, każda osoba poszukująca dostawcy energii może w pełni świadomie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Porównanie cen prądu dla domu lub przedsiębiorstwa

Porównywarka cen energii elektrycznej znacząco ułatwia wybór dostawcy prądu. Każda osoba poszukująca ,,korzystnej” oferty, dzięki porównywarce może sprawnie obliczyć różnice cenowe. Trzeba pamiętać, że niezależnie od wyboru dostawcy zawsze otrzymujemy prąd tej samej jakości. Ponadto zmiana sprzedawcy prądu nie powoduje żadnych przerw w dostawie energii. Za przesył prądu odpowiada dystrybutor energii elektrycznej, dlatego też nie możemy go zmienić i powinniśmy mieć świadomość, że dla danego obszaru występuje jeden podmiot dbający o wszystkich swoich klientów.

Reasumując, wybierając nowego dostawcę prądu (innego niż ma nasz sąsiad numer 1 oraz sąsiad numer 2) będzie on dostarczany nam w takiej samej jakości i ciągłości, bez względu na jakiego sprzedawcę się zdecydowaliśmy. Nie musimy, zatem martwić się o przerwy w dostawie, czy też gorszą jakość energii. Innymi słowy rozsądny wybór dostawcy prądu nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami, daje jedynie możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za energię elektryczną.

Jakie korzyści daje nam porównywarka cen prądu?

Samodzielnie porównanie cen prądu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Dostawcy prądu różnorodnie przedstawiają swoje oferty np. doliczają opłaty handlowe, ukryte koszta lub inne czynniki, zatem porównując kilka ofert dostawców łatwo można się pomylić. Natomiast korzystając z porównywarki cen mamy pewność, że dokładnie zweryfikowane zostaną wszystkie koszta wynikające z umowy.

Obecnie jedną z najpopularniejszych porównywarek cen prądu jest Optimal Energy. Optimal Energy pod uwagę bierze wszelkie opłaty pobierane przez dystrybutora energii elektrycznej oraz opłaty pobierane przez sprzedawcę prądu (opłata za energię elektryczną czynną wyrażona w zł/kWh, najczęściej podawana, jako wartość netto i opłata handlowa). Opłata handlowa nie zawsze pojawia się w umowach, lecz zdarzają się przypadki, w których podawana jest niska cena za kWh energii elektrycznej, a do niej doliczona dodatkowa opłata handlowa, która równoważy comiesięczny rachunek i sprawia, że oferta przestaje być atrakcyjna.

Podsumowując, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki cen za prąd np. optimalenergy, dzięki niej zyskujemy pewność, że wybraliśmy firmę, która będzie dostarczać dla nas prąd w najkorzystniejszej cenie.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • W czym może pomóc HeadHunter?

  Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty...

 • Biuro musi być dobrze wyposażone

  Artykuły biurowe na pewno nie są tematem, który byłby dla nas chociażby w najmniejszym...

 • Drukarnia internetowa: dlaczego warto z niej skorzystać?

  Internet na dobre wkroczył do naszego życia. Towarzyszy nam dzisiaj na każdym...

 • Czy warto kupić podstawkę pod laptopa?

  Z laptopów na co dzień korzysta coraz więcej osób. Są mobilne, można korzystać...

 • Jak zarobić więcej na lokacie?

  Zaledwie 14% Polaków przeznacza swoje środki na inwestowanie w ryzykowne instrumenty...

 • Soki czy kompoty w pracy?

  Przyjęło się, że do obiadów w bardzo wielu domach podawany jest kompot. Wiadomo,...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.