Tanie wakacje – to możliwe!

Sierpień 18 2016 03:47PM

Trwa sezon urlopowy – wreszcie możemy trochę odpocząć i naładować akumulatory po wypełnionym pracą roku. Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na wymarzony wyjazd – na przeszkodzie najczęściej stoją finanse. Jak ograniczyć koszty atrakcyjnego urlopu i skąd wziąć dodatkowe środki finansowe?

39_Tanie wakacje - to możliwe!

Do zorganizowania ciekawego urlopu przy minimalnych kosztach wystarczy tylko trochę cierpliwości i…szczęścia. Jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach, z roku na rok będzie to dla nas coraz łatwiejsze. Poznaj rady, które przygotował ekspert finansowy Ratka.pl

Szukaj tanich biletów

Na samych biletach lotniczych i autobusowych można sporo zaoszczędzić. Dzięki działającym w sieci wyszukiwarkom i porównywarkom będzie nam łatwiej znaleźć bilety w korzystnych cenach. Przewoźnicy często przygotowują specjalne i sezonowe oferty – śledząc ich strony można znaleźć atrakcyjne propozycje. Najbardziej  odważni mogą wybrać podróż autostopem.

Zaoszczędź na noclegach

Podobnie jak w przypadku biletów, wiele atrakcyjnych propozycji noclegów czeka na nas w sieci. Rezerwacja online jest zazwyczaj znacznie tańsza od tej na miejscu. Przy odrobinie szczęścia uda nam się znaleźć nocleg w cenie 50 proc. niższej od standardowej. Alternatywną opcją jest couchsurfing. To propozycja idealna dla wielbicieli taniego podróżowania i nawiązywania nowych kontaktów. Dzięki tej metodzie w każdym zakątku świata możemy znaleźć gospodarza, który przyjmie nas w swoim domu całkowicie za darmo.

Wybierz dobry termin

Wyjazd w sezonie letnim jest przyjemny, lecz drogi. Jeśli nie chcesz wydać majątku na podróżowanie, zaplanuj swój urlop jesienią lub tuż przed wakacjami. Wtedy ceny biletów, noclegów i urlopowych rozrywek są odczuwalnie niższe.

Wybierz rozsądnie cel podróży

Rozsądnie wyznacz cel swojej podróży. Lepiej zrezygnować z drogich destynacji, takich jak Norwegia, Szwajcaria lub Włochy. W tych krajach nawet zakupy pierwszej potrzeby mogą nadszarpnąć nasz – i tak już ograniczony – budżet. Znacznie taniej wyjdą Bałkany czy kraje sąsiednie – Czechy, Węgry i Słowacja. Dobrym kierunkiem będzie także Azja, ponieważ koszty życia są tam niezwykle niskie – największym wydatkiem są bilety.

Jak zabraknie – weź pożyczkę!

Jeśli brakuje Ci środków na wymarzoną podróż, a nie masz czasu i możliwości odkładania pieniędzy – skorzystaj z usług pożyczkodawców. Znajdź najlepszą ofertę dla siebie i jedź w świat! Już wielu Polaków skorzystało z pożyczki na wakacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z artykułem pod linkiem: http://wiadomosci.wp.pl/kat,9411,title,Jak-Polacy-finansuja-swoje-wakacje,wid,18395199,wiadomosc.html?ticaid=11788c&_ticrsn=3 .

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Kurs bitcoina na huśtawce

  Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu...

 • Polskie firmy bardzo powoli przekonują się do inwestycji na Czarnym Lądzie

  Gros polskich eksporterów koncentruje się na rynkach rozwiniętych, zwłaszcza...

 • Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

  Problemy z pozyskiwaniem pracowników, a z drugiej strony rosnący popyt na wykwalifikowane...

 • Polski Holding Hotelowy jeszcze w tym roku będzie liczył ok. 50 obiektów

  Polski Holding Hotelowy przejmie pierwszych 20 hoteli i obiektów hotelowych, zarządzanych...

 • Będzie 50-procentowa ulga na wzmocnienia połączeń w budynkach z wielkiej płyty

  Według szacunków Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Polsce jest około 60 tys....

 • Czy warto inwestować w banery reklamowe?

  Skuteczna reklama przedstawia w przyciągający uwagę sposób ofertę naszej firmy....

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220




www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.