Telewizja internetowa – dziś to możliwe

Lipiec 30 2018 09:13AM

Jeszcze parę lat temu trudno było sobie wyobrazić odbiór kanałów telewizyjnych na innym urządzeniu niż telewizor. Jednak współcześnie sytuacja wygląda już nieco inaczej i powinniśmy sobie to wyobrazić, ponieważ rzeczywiście takie możliwości się pojawiały. Chodzi o telewizję internetową, z którą coraz częściej można sie spotkać a możliwości techniczne jakie uzyskujemy sprawiają, że jej oglądanie nie stanowi już dla wielu osób problemu. Jakie więc możliwości daje nam telewizja internetowa i czy trzeba się spodziewać, że zastąpi nam zwykłą telewizję?

Telewizja internetowa – coraz większe możliwości

Warto zauważyć, że możliwości jakie pojawiają się, gdy chodzi o internetową telewizję są coraz większe. Przede wszystkim coraz bardziej zauważalne są obecnie sytuacje, w których ludzie rezygnują z telewizora na rzecz dostępu do szerokopasmowego internetu i tam właśnie oglądają telewizję. Oglądanie telewizji przez internet także przybiera różne formy, na co warto zwrócić uwagę.

Kanały telewizyjne dostępne online

To w pełnym tego słowa znaczeniu telewizja internetowa, gdy w sieci na specjalnie tworzonych stronach internetowych będziemy mogli oglądać znane z telewizji kanały. W sieci znajdziemy sporo witryn, na których tworzony jest dostęp do sygnału telewizyjnego z poszczególnych kanałów. W ten sposób przez internet można oglądać ulubione kanały w czasie rzeczywistym a więc mając dostęp do tych samych audycji jakie w danym momencie oglądają wszystkie osoby, które zasiadły do telewizora. Niektóre takie serwisy funkcjonują za darmo, w innych może być konieczna do wniesienia opłata, dzięki której przekazywany obraz ma być wysokiej jakości, bez zastojów.

Materiały telewizyjne dostępne w sieci

Inna propozycja to tak zwane serwisy VOD, które w swoich zasobach gromadzą programy dostępne normalnie w telewizji, a w takiej sytuacji proponowane do oglądania przez internet. Obecnie w Polsce mamy dostep do takich serwisów, które funkcjonują niezależnie i proponują dostęp do szerokiej bazy materiałów oraz serwisy, które są tworzone przez same telewizje i tam gromadzone są materiały przygotowywane przez daną telewizję. Zasada funkcjonowania takich serwisów niezależnie od tego kto je stworzył jest jednak zawsze podobna. W tego typu serwisach gromadzone są materiały, które były wcześniej emitowane w telewizji tradycyjnej. Dzięki temu osoba, której brakowało czasu na oglądanie danych materiałów w czasie antenowym może do nich sięgnąć przez internet bez żadnych problemów. Niektóre takie serwisy w swoich bazach gromadzą również dostęp do różnego rodzaju filmów. Szczególnie te autonomiczne serwisy, które nie są połączone z żadną telewizją maja takie propozycje i w takim przypadku użytkownik, który z danych materiałów będzie chciał skorzystać będzie musiał ponieść opłatę.

Nie da się zaprzeczyć, że telewizja internetowa daje nam obecnie coraz więcej możliwości i można sie spodziewać, że w kolejnych latach będzie się rozwijać. Trudno jednak spodziewać się, by w najbliższym czasie doszło do tego, że telewizja internetowa zastąpi nam tradycyjna formę oglądania materiałów telewizyjnych.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie

  Do końca tego roku nakłady inwestycyjne Grupy Azoty sięgną w sumie 1,6 mld zł...

 • Sync Trading TeleTrade Invest – opinie o bezpiecznym inwestowaniu

  Firma TeleTrade Europe udostępniła inwestorom zainteresowanym osiąganiem pasywnego...

 • Protekcjonizm hamuje rozwój m.in. firm transportowych i producentów żywności

  W ocenie OECD i Europejskiego Banku Centralnego narastający protekcjonizm to obecnie...

 • 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski elektroniczny system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie

  Ponad 10 mld zł wpływów do Krajowego Funduszu Drogowego zapewnił przez siedem...

 • UPC inwestuje w internet o gigabitowej prędkości. Wprowadzi go do oferty jesienią

  W ciągu kolejnych 4 lat liczba przesyłanych miesięcznie danych w regionie Europy...

 • Blisko 3,2 mld zł trafi w tym roku na inwestycje w Warszawie

  W tym roku Warszawa chce przeznaczyć na inwestycje ponad 3,2 mld zł. Część...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.