Usługi informatyczne i opieka IT – dlaczego warto postawić na outsourcing informatyczny?

Wrzesień 18 2019 11:43AM

Outsourcing IT

Wciąż rośnie popularność związana z Outsourcingiem usług informatycznych. Szczególne zainteresowanie tematem okazują przedsiębiorstwa z sektora MŚP, a także inne duże korporacje. Z tych usług korzystają również firmy, które nieodczuwaną potrzeby zatrudniania informatyków, a mimo wszystko potrzebują wsparcia specjalisty od problemów z serwerami, sprzętem a także oprogramowaniem. Jest to świetny sposób na obniżenie kosztów pracowniczych. Jakie usługi informatyczne ofertowane przez outsourcingowe firmy IT warto skorzystać?

Pakiety proponowane przez zewnętrzne IT

Zakresy proponowane przez zewnętrzne firmy informatyczne są bardzo różne. Owe firmy dają klientom możliwość wyboru pomiędzy wszelakimi pakietami. Można skorzystać z kompleksowej obsługi IT bądź z jedynie wsparcia specjalistów w ograniczonym zakresie, w tym wypadku dotyczy to przede wszystkim nowych technologii.

Najwyższy poziom opieki nad klientem zapewnia pakiet kompleksowej opieki informatycznej. Polega on na budowie a także monitoringu wytworzonej infrastruktury informatycznej w danej jednostce. Jest to rozwiązanie stosowane przez większe przedsiębiorstwa, których struktura nie polega na informatyce jednakże, w wszelkich działaniach ważne są nowe technologie. Opieka informatyka na najwyższym poziomie zapewnia danej firmie możliwość usprawnienia przepływu informacji. Wybór tej opcji sprawia, że problemy informatyczne przechodzą na drugi plan. Kadra zarządzająca może w pełni wykorzystać swoją energię na skupieniu się na dążeniu do osiągnięcia celów firmy. Jest to pewnego typu odciążenie od problemu, gwarantuje to przede wszystkim brak problemów w sektorze komputerowym, brak problemów z programami a także z połączeniem do sieci. Taki wybór na wpływ na ryzykowne, kosztowne przestoje.

Gwarancje zapewnione przez zewnętrzne firmy informatyczne to m.in.:

 • zapewnienie braku awarii serwerów,
 • ciągłe działanie systemów a także programów,
 • wprowadzanie koniecznych aktualizacji oprogramowania,
 • ochrona przed różnego typu wirusami a także hakerami, reakcja na ataki złośliwych oprogramowań,
 • natychmiastowe działanie w sytuacjach kryzysowych,
 • analiza a także pozbywanie się przyczyn i skutków awarii,
 • całkowita administracja serwerów,
 • utworzenie wspólnej sieci komputerowej w firmie i zarządzanie nią,
 • 24 godzinna możliwość konsultacji z ekspertami posiadającymi ogromne doświadczenie.

Kolejną opcją jest wykupienie jedynie częściowej obsługi IT. Jest ona polecana szczególnie dla firm o ograniczonych potrzebach informatycznych. Dla których ważna jest jedynie pomoc w konkretnych procesach. Jest to rozwiązanie równie często wybierane co powyższa opcja. Jednakże tym razem polega to na wsparciu firmy przez informatyka jedynie w sytuacjach, określanych jako kryzysowe bądź wymagających wsparcia w celu rozwiązania specyficznych problemów. Jest to świetny sposób na zmniejszenie kosztów pracowników informatycznych, gdyż firma obciążana jest jedynie kosztami wykonanej usługi. Przed wyborem tej opcji zaleca się dokładne zapoznanie z oferowanym pakietem, gdyż może być on różny przy propozycjach różnych firm.

Helpdesk

Na rynku Polskim istnieje wiele firm, które proponują jedynie opiekę informatyczną za pomocą helpdesk. Jest rozwiązanie pozwalające na uzyskanie wsparcia w sytuacjach w których zwyczajny pracownik nie radzi sobie samodzielnie i wymaga pomocy specjalisty.

Firmy, które zapewniają usługi o charakterze helpdesk, zapewniają stałe wsparcie, jednakże nie bywają w firmie nad którą pełnią opiekę. Ich kontakt ograniczony jest jedynie do telefonicznego bądź mailowego. Jedynie naprawa sprzętu odbywa się przy bezpośrednim kontakcie z klientem. Wybór tej usługi zapewnia natychmiastową reakcję na pojawiający się problem.

Umowy o charakterze  helpdesk zapewniają również konsultację z specjalistami odnośnie zakupywanego sprzętu a także w jego montażu i obsłudze. Ich zadaniem jest również przekazanie szczegółowej instrukcji użytkowania danej rzeczy. Dodatkowo specjaliści pomagają w doborze usług telekomunikacyjnych.

Analizowanie i zapobieganie problemom informatycznym zadanie dla Outsourcing IT

Firma outsourcingowa  powinien również zapewniać firmie sprawne sprzęty komputerowe jak również oprogramowanie.  Wszelkie awarie a także bieżące problemy, które są w stanie utrudniać pracę pracownikom, powinny być niwelowane w sposób natychmiastowy.

Szybka reakcja zapobiegnie zaburzeniom w zdobywaniu celu firmy, w ciągłości produkcji. Natychmiastowe działanie to zmniejszenie strat.  Nikogo więc nie dziwi, że przedsiębiorstwa bez względu na ich wielkość, sięgają po pomoc z zakresu IT.

Umowy, opierające o diagnostykę a także serwis, w większości zapewniają również zastępczy sprzęt, niezbędny do bieżącej pracy. Co sprawia, że czas naprawy dotychczasowego sprzętu nie ma wpływu na wydajność bądź funkcjonowanie firmy.

Opieka specjalistów

Opcja zewnętrznej firmy zapewnia całkowitą opiekę nad klientem. Dodatkowo dochodzi czuwanie nad danymi firmy, które są w niej gromadzone. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji danych poufnych, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Większość przedsiębiorstw przywiązuje wagę do nowoczesności do innowacyjnych rozwiązań. Outsourcingu IT pozwala na wprowadzenie takich unowocześnień w firmie.

Podsumowując zebrane informację, wybór zewnętrznej firmy IT jest doskonałym rozwiązaniem. Pozwala na zmniejszenie kosztów pracowniczych, braku obowiązku zatrudniania osoby, która przejmie obowiązki informatyka. Kolejną zaletą jest współpraca z najlepszymi fachowcami, którzy mają ogromne doświadczenie z wielu branży. Firma zewnętrzna zapewni bezpieczeństwo danych, ciągłość sprawności sprzętu firmowego ponadto będzie czuwać nad sytuacją i ochroną danych, które są przetwarzane w firmie. Znajdzie wiele rozwiązań, które są korzystne dla klienta, choćby w kwestii wyboru sprzętu biurowego. Obsługa IT prowadzona przez zewnętrzną firmę to doskonała alternatywa z której korzysta wiele liczących się na Polskim rynku przedsiębiorców.

 

Firma informatyczna RavNet Sp. z o.o.

 1. Modlińska 175A

03-186 Warszawa

tel.: 22 869 75 15

https://www.ravnet.pl/

email: biuro@ravnet.pl

Główne zalety firmy to przede wszystkim wieloletni staż, ogromne doświadczenie a także wykwalifikowana kadra pracownicza. Ravnet, którego główna siedziba znajduje się w Warszawie ma o wiele większy zasięg. Nasi klienci korzystają z naszych usług znajdując się w różnych zakątkach świata, pomoc jakiej udziela im nasza firma jest natychmiastowa i zdalna. Klienci korzystają z helpdesku, ponadto mogą liczyć na naszą pomoc przez 24 godziny na dobę.  Zadowolenie klientów jest naszym głównym celem. Współpracujemy z wieloma firmami, które są zadowolone z świadczonych usług. Skontaktuj się z nami a my doradzimy Ci co będzie dla Twojego przedsiębiorstwa najlepsze, pomożemy dobrać ofertę, która będzie korzystna dla Twojej firmy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów zapewniając wiele różnorodnych pakietów.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Laptopy używane – 3 powody, dlaczego warto je wybrać

  Początkujący przedsiębiorcy mają zwykle określony budżet na start i starają...

 • Najważniejsze zmiany dla mikroprzedsiębiorstw w 2020 roku

  W Polsce przeważają mikroprzedsiębiorstwa. To właśnie one wytwarzają dużą...

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.