W czym może pomóc HeadHunter?

Październik 29 2019 04:00PM

Szukając idealnego pracownika do naszej firmy, bierzemy pod uwagę liczne aspekty związane z profilem kandydata. Chcielibyśmy, aby nowo zatrudniona osoba miała doświadczenie w danej dziedzinie i beztrudu odnalazła się w naszym przedsiębiorstwie.

Przeprowadzając rekrutacje stałe, coraz więcej firm korzysta z pomocy tzw. headhuntingu. Ta nowoczesna metoda pozwala powierzyć proces szukania pracownika dedykowanej ku temu osobie, która bardzo dobrze zna się na rynku pracy. Jak pracuje HeadHunter oraz kiedy warto z niego skorzystać?

Jak pracuje HeadHunter?

W celu lepszego zrozumienia działań HeadHuntera warto poznać specyfikę jego pracy. Przede wszystkim pracuje on na zlecenie dla swojego klienta, czy też zewnętrznej firmy. Jego zadaniem jest znalezienie tzw. pracownika idealnego, którego profil będzie idealnie pasował do wymagań firmy.

W tym celu HeadHunter wykorzystuje całe spektrum narzędzi, które są dostępne w internecie. Niebagatelne znaczenie mają tutaj social media. Portale branżowe skupiające pracowników z całego świata są bardzo dobrą bazą danych o potencjalnych pracownikach. Sprawdzane jest tam nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także kontakty, czy też udostępniane treści. HeadHunter odpowiedzialny jest również za przeprowadzania rozmów z kandydatami.

Dzięki odpowiedniemu researchowi jest on w stanie stworzyć bardzo dokładny profil każdego potencjalnego pracownika. Stoją za tym bogate umiejętności interpersonalne, znajomość rynku pracy, umiejętność analizowania danych i dobra znajomość psychologii drugiego człowieka.

Kiedy jest wykorzystywany headhunting?

Headhunting to metoda, która jest powszechnie wykorzystywania w krajach zachodnich od wielu lat. W Polsce staje się jednak coraz bardziej popularna. Przedsiębiorcy dostrzegają jej pozytywne aspekty i są zadowoleni z efektów.

Rekrutacje stałe, które charakteryzują się sprecyzowanymi wymaganiami wobec profilu kandydata, częściej korzystają z headhuntingu. Dobrym przykładem jest https://grupaprogres.pl/rekrutacje-stale/.  Ma to miejsce zwłaszcza przy szukaniu kandydatów na wyższe stanowiska takie jak: project manager, key account, czy nawet dyrektor. Posiadanie odpowiedniego zestawu cech oraz umiejętności jest tutaj kluczowy. HeadHunter potrafi bez problemu odszukać właściwych kandydatów na takie posady.

Co więcej, jest on w stanie dotrzeć nawet do osób z tak zwanej grupie pasywnych kandydatów. Są to osoby, które już zajmują wysokie stanowiska i nie biorą aktywnie udziału w procesie rekrutacyjnym. HeadHunter dotrze nawet do nich, jeżeli będą oni spełniać wymogi jego klienta.

Tak zwany łowca głów może okazać się niezastąpiony, kiedy poszukujemy osoby na wyższe stanowisko i oczekujemy od niej konkretnego zestawu cech zawodowych, jak też interpersonalnych. HeadHunter jest w stanie stworzyć bardzo precyzyjne profile kandydatów.

Dzięki dokładnej analizie rynku pracy potrafi on wyszukać osoby, które nie biorą na ten moment udziału w procesach rekrutacyjnych. Jest to nieoceniona zaleta łowców głów. Dzięki nim możemy odnaleźć najlepszego pracownika dla naszej firmy.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Co można przechowywać w chmurze?

  Różnorodność plików i danych, jakie można przechowywać w chmurze jest niesłychanie...

 • Czym są karty charakterystyki?

  W łańcuchu dostaw między producentem lub dostawcą a konsumentem niezwykle ważnym...

 • Jak uratować zalany telefon?

  Wypadki chodzą po ludziach. Po urządzeniach też. Niektórzy mają wyjątkowego...

 • Najlepsze komedie na Netflix

  Czeka Cię leniwy wieczór? Chcesz nadrobić zaległości filmowe? Oglądanie filmów...

 • Dobry zegarek męski do 500 zł na prezent? 11 propozycji!

  Dobry zegarek męski to taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela....

 • Seriale Marvela bez supermocy

  Z pewnością większość z nas miała styczności przynajmniej z jednym z seriali...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.