Wydruk zdjęć – nadal popularny

Czerwiec 24 2019 02:04PM

Dzisiejsza młodzież kiedy słyszy o kliszach fotograficznych mieszczących po maksymalnie kilkadziesiąt zdjęć oraz o tym, że aby zobaczyć jak zdjęcia wyszły trzeba je było wcześniej wywołać, nie jest w stanie uwierzyć w takie historie. Dziś sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Zdjęcia widzimy od razu na ekranie naszego telefonu. Podzielenie się nimi ze znajomymi to kwestia milisekund. Możemy je w jednej chwili przesłać do dowolnego miejsca na ziemi (lub do tzw. chmury). Czy w takiej rzeczywistości jest jeszcze miejsce na zdjęcia drukowane? Oczywiście.

Wydruk zdjęć to usługa masowa

Dawniej aby wydrukować zdjęcia należało udać się do zakładu fotograficznego. Dziś możemy to zrobić w automatach umieszczonych w drogeriach czy hipermarketach. Wszystko jest w stu procentach samoobsługowe. Jeśli komuś jest nie po drodze z takimi urządzeniami to wiele firm oferuje usługi wydruku zdjęć przez internet. Wystarczy przesłać im nasze pliki graficzne i za kilka dni kurier lub listonosz dostarczy wydrukowane zdjęcia prosto do drzwi naszego mieszkania.

Zobacz również: Co wziąć pod uwagę przygotowując zdjęcie do druku

Jak wygląda zamawianie wydruku zdjęć w internecie?

Aby wywołać zdjęcia zazwyczaj nie trzeba się nawet nigdzie rejestrować. Wystarczy na stronie danej firmy zuploadować nasze fotografie lub przesłać je emailem. Po zakończeniu tego procesu mamy możliwość wyboru różnych parametrów takich jak rozmiar czy jakość papieru. Na końcu płacimy za usługę lub zaznaczamy, że chcemy to zrobić podczas odbioru paczki. Teraz zostaje już tylko czekać. Najszybsze firmy wydrukują nasze zdjęcia w maksymalnie 24 godziny. Jeśli więc zamówimy je danego dnia odpowiednio wcześnie, to już następnego dnia roboczego otrzymamy przesyłkę.

Po co ktoś miałby w 21 wieku drukować zdjęcia?

Jest wiele powodów dla których nadal drukujemy wybrane fotografie. Dawniej było to koniecznością, dziś jest świadomym wyborem:

 1. Chcemy mieć wyjątkowe zdjęcia powieszone na ścianie. To popularna przyczyna. Cyfrowe ramki na zdjęcia nie zawojowały rynku. Nadal wolimy analogową formę – antyramę i prosty wydruk. Wygląda świetnie i dzięki temu wyjątkowe chwile uwiecznione na zdjęciu mogą nam towarzyszyć każdego dnia.
 2. Chcemy sprawić komuś prezent. Może to być dodatek do podarku dla partnera lub zdjęcie wnuczki dla babci. Obecnie popularnym formatem są tak zwane fotoksiążki czyli zbiór wydrukowanych fotografii z danego wydarzenia lub z danym motywem (np. historia naszej romantycznej znajomości).
 3. Jednym z przyziemnych powodów są po prostu różne zdjęcia do dokumentów. Mimo postępującej cyfryzacji administracji publicznej, nadal sporo rzeczy pozostało analogowych. Do wielu dokumentów musimy dostarczyć wydrukowane zdjęcia.

Nie tylko papier – czyli na czym możemy drukować?

Wydruk zdjęć kojarzy się głównie z nadrukiem na papierze. Ale popularne są również druki na kubkach do picia, poduszkach czy pościeli. Bardzo dobrze sprzedają się też koszulki z nadrukowanym naszym zdjęciem. Takie gadżety świetnie nadają się na prezent praktycznie przy dowolnej okazji. Są też fajnym sposobem na wyrażenie siebie.

Przeczytaj: Wywoływanie zdjęć na płótnie

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli do biura?

  Biuro jest wizytówką każdej firmy, dlatego powinno być gustownie urządzone....

 • Artykuły biurowe – niezbędne wyposażenie każdej firmy.

  Trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie biura bez szeregu akcesoriów, które...

 • Sposoby na poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa

  Prowadzenie firmy wcale nie jest proste. Na rynku niemal w każdej branży panuje...

 • Optymalne kosztowo materiały biurowe

  Każde biuro to przestrzeń powołana do realizacji jakiegoś konkretnego celu, a...

 • Praca pochłania twój cały czas wolny? Daj sobie pomóc!

  Sprzątanie mieszkania nie musi być nudne. Owszem, świadomość tego, że czekają...

 • Organizer na biurko – dlaczego warto go mieć?

  Praca biurowa jest pracą dość specyficzną - z jednej strony wygodną, jednak...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.