Zacznij zarabiać sprzedając na Amazonie

Luty 4 2020 11:45AM

Amazon jako największa na świecie platforma sprzedażowa online oferuje niezwykłe możliwości przedsiębiorcom pragnącym maksymalizować swoje zyski. Dzięki dostępowi do milionów klientów możemy kilkukrotnie zwiększyć swoją sprzedaż. 

Amazon wyrobił sobie markę platformy, której można zaufać. Nie liczą się jedynie atrakcyjne ceny, co stanowczo ogranicza możliwości zarobkowe przedsiębiorców. Stawia się przede wszystkim na jakość produktu i poziom obsługi klienta.

Jak zacząć zarabiać na Amazonie?

Dogłębna analiza rynku i dobry pomysł na produkt oraz kampanię to jedna sprawa. Poza tym musimy jeszcze założyć działalność gospodarczą, po czym zarejestrować się na Amazonie. Następnie musimy przede wszystkim dbać o swoje KPI wyznaczone przez Amazona. Tak jak na Allegro, klienci najchętniej kupują produkty od sprzedawców, którzy mają dużo pozytywnych opinii. Klient jest w stanie zapłacić więcej, jeśli będzie miał przy tym pewność, że produkt dotrze w całości, a jego jakość nie będzie budzić żadnych wątpliwości. Oprócz tego trzeba szczegółowo przestudiować regulamin platformy, a także wdrożyć się w działanie algorytmów, które rządzą stroną. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci wiedzy trudno będzie nam wystartować ze sprzedażą na Amazonie. Właśnie dlatego wiele osób po paru miesiącach rezygnuje z wielkich planów dorobienia się na platformie. Początkowy wkład czasu i energii będzie jednak procentować w przyszłości, dlatego warto zabrać się za to przedsięwzięcie w należyty sposób.

Jakie produkty najlepiej sprzedawać na Amazonie?

Istnieje wiele taktyk, jakie można obrać sprzedając na Amazonie. Bardzo popularne jest wyszukiwanie niszy na rynku – pewne produkty, na które jest popyt, mają bardzo niską podaż. Może wiązać się to z tym, że mają niską jakość lub za wysoką cenę. Wtedy my możemy wejść z naszą konkurencyjną ofertą, która będzie odpowiadać potrzebom potencjalnych klientów. Takich nisz jest jednak coraz mniej na Amazonie, ponieważ liczba przedsiębiorców pragnących zwiększyć swoje zyski na tej platformie wzrasta. Dlatego warto myśleć o czymś bardziej oryginalnym niż wyszukiwanie tanich produktów na Aliexpress. Można na przykład wykorzystać okoliczność, że Amazon nie jest jeszcze tak popularny w Polsce. Być może to nasze lokalne produkty mogą zagwarantować nam sukces na rynku zagranicznym.

Kolejną opcją jest prowadzenie działalności jako producent. Wiąże się to z większą odpowiedzialnością i ogromem pracy, jednak takie rozwiązanie ma również szansę na powodzenie. Jeśli uda nam się znaleźć coś, co zainteresuje innych, a przy tym będzie oryginalne i zagwarantujemy wysoką jakość produktu, możemy być przekonani, że zagraniczni klienci docenią nasz wysiłek.

Jak poradzić sobie z całym przedsięwzięciem?

Na szczęście wraz z niesamowitym sukcesem Amazona pojawiają się firmy, które oferują pomoc nowym przedsiębiorcom we wgryzaniu się w świat platformy. Taka firma pomoże zoptymalizować nasze konto, a także wystawić oferty w taki sposób, aby współgrały z algorytmem Amazona. To zapewni każdemu nowemu przedsiębiorcy wspaniały start oraz zmaksymalizuje sprzedaż.

Chcesz zacząć międzynarodową sprzedaż? Skontaktuj się z Nethansą.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Porządne części zamienne do silników

  W przypadku silników marek Perkins oraz CAT nie warto stosować niskiej jakości...

 • Na tym lepiej nie oszczędzaj. Cztery rzeczy, którym warto poświęcić odrobinę więcej uwagi

  Na pewnych rzeczach po prostu nie warto oszczędzać. Niekiedy inwestycje wiążą...

 • Czy mogę kupić biały certyfikat? Jak to zrobić?

  W obecnym czasie uzyskanie jak największej efektywności energetycznej jest głównym...

 • W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo żywności na etapie produkcji

  W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na to co...

 • Co to jest rumień zakaźny

  Rumień zakaźny to powszechnie znana infekcja, która występuje najczęściej u...

 • Jakie wyposażenie powinna posiadać profesjonalna pieczarkarnia?

  Profesjonalna pieczarkarnia to cały czas jeden z popularnych pomysłów na biznes...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
Namioty magazynowe
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.